Меню

Останні новини про зарплату суддів у 2020 році

Щоб точно знати все про зарплату суддів в Україні, необхідно вивчити законодавство визначає роботу на посаді, обов’язки, а також які передбачаються останні новини про зарплату суддів у 2020 роціі, а також чи буде індексація заробітної плати суддям в 2020 році в Україні?

Останні новини про зарплату суддів

Кілька слів про закон

Діючі норми регламентують справжній статус суддів, визначають умови здійснення правосуддя для дотримання законів України, Конституції, Цивільного та Кримінального права. Саме суддя стоїть на захисті прав і свобод громадян країни.

Судді поставлені на посаду для здійснення правосуддя, є для народу судову владу, здійснюють правосуддя незалежно від виконавчої та законодавчої влади.

Працівники судів є посадовими особами на державній службі, для яких в конституції прописані обов’язки виконання правосуддя на професійній основі.

Де працюють судді?

Дані службовці в Україні покликані на посади в:

• Конституційний Суд.

• Верховний Суд.

• Міські Суди.

• Районні та міжрайонні Суди.

• Арбітражний суд.

Для здійснення правосуддя в Україні передбачені для суддів всі необхідні повноваження, затверджені законом.

Немаловажне питання незалежності суддів в Україні, їх робота захищена і гарантована чинним законодавством:

  1. Держава гарантує соціальне, матеріальне і фінансове забезпечення роботи і діяльності суддів.
  2. Дані працівники незалежні, не підзвітні і підкоряються виключно нормами закону.
  3. Діяльність гарантована Конституцією України та чинним законом.

Обов’язки і права суддів

Перед виходом на посаду, кожен працівник проходить ретельну перевірку, а саме:

• Судді не повинні перебувати в політичних блоках, силах або знаходиться на посаді народних депутатів.

• Вони не можуть входити до органів виконавчої влади, структури і підрозділи виконавчої або будь-якої іншої влади.

• Судді не повинні належати органам або структурам регіонального, місцевого, районного самоврядування, які створені для формування прибутку.

• Працівники судів в Україні не можуть оформляти на себе ІП, ПП, ФОП або інші форми підприємницької діяльності.

Важливо! Але при цьому, можуть займатися науковою та освітньою діяльністю, поєднуючи з робочим часом можна займатися творчістю.

суд

Тим часом, необхідно розібратися в посадові обов’язки суддів, за які передбачена зарплата судді районного суду та премії:

Читайте також:  Как выбрать монтажную пилу в интернете

1.      Не можна здійснювати або допускати вчинків, що ганьблять «чесне ім’я судді» і можуть сформувати неправильне думка про суддю або його роботі, неупередженості, незалежній думці.

2.      У точності дотримуватися трудової дисципліни, передбачену законом, режим роботи судів.

3.      При винесенні рішень, встановлених нормами чинного закону, дотримуватися термінів розгляду судового провадження, забезпечити повне дотримання Конституції і законів України.

4.      Суддя не має права піддавати сумнівам державну таємницю, розголошувати військову або банківську таємницю, таємницю нарадчої кімнати або відомості особистого життя громадян, про яких стало відомо в ході судового засідання (якщо було прийнято рішення про закрите засідання).

Фактори, що впливають на зарплату

Посадовий оклад судді  і загальна сума заробітку залежить від кваліфікації суддю і місця його роботи. Від цього безпосередньо залежить формування суддівського корпусу, в роботу якого входить забезпечення сумлінного та неупередженого здійснення правосуддя.

Важливо, де саме працює суддя, представники Верховного або Арбітражного Суду будуть отримувати більше, ніж «вершителі правосуддя» в районних і міжрайонних інстанціях.

Зарплата помічників суддів місцевих судів та щомісячні бонуси будуть відніматися стягнення, дисциплінарні покарання, наприклад, догана, випадки, пов’язані зі зниженням кваліфікації. За більш серйозні проступки передбачено звільнення з посади без збереження заробітної плати.

Підставами для зниження заробітної плати можуть бути помилки, недбалість при розгляді судового провадження. Важливо! Зміна судового рішення, винесеного раніше і що містить несправедливість, помилку не приводить до дисциплінарного покарання або відповідальності.

чинний ЦПК

Соціальне забезпечення

Кожен суддя, незалежно від місця роботи зобов’язаний бути застрахований (життя і здоров’я) на суму 10-ти річного матеріального забезпечення за останнім місцем служби і відповідно окладу.

Якщо судді причини був шкоду або каліцтва, травма при виконанні професійних обов’язків на розрахунковий рахунок йому виплачується одноразова дотація, сума якої дорівнює сумі заробітної плати на 5 років. Крім цього кожен місяць регламентовані законом компенсаційні виплати. Виходячи з існуючих статей закону, в такому випадку судді покладається соціальне житло, незалежно від посади, окладу і місця роботи.

Важливо! Якщо травма фізична або психологічна стала причиною тимчасової непрацездатності, працівнику буде виплачена компенсація в сумі заробітку за попередній рік.

Якщо при виконанні службового обов’язку, суддя загинув, сім’я отримає разову компенсацію в сумі, що не перевищує вміст за 10 років на останньому місці роботи. При подібній ситуації, що склалася, члени сім’ї, які втратили годувальника, можуть претендувати на покупку пільгового житла.

Читайте також:  Розмір зоробітної плати працівників ДСНС в 2019 році в Україні

У разі якщо під час виконання своїх посадових обов’язків судді або членам його сім’ї було завдано шкоди майну (зруйновано, пошкоджено, знищено), держава зобов’язується відшкодувати збиток повністю. Приблизні суми подібних витрат закладаються в бюджет.

У разі, коли діючий працівник або суддя у відставці отримав травми (також у разі смерті), каліцтва в зв’язку з несенням державної служби, які залишилися непрацездатним членам сім’ї (неповнолітнім дітям, інвалідам, утриманцям) буде призначена державна дотація, яка виплачується щомісяця.

Довічне утримання, пенсія завжди призначаються суддям залежно від окладу, але без урахування заробітку після залишення служби.

Заробітна плата суддів

Матеріальне та фінансове забезпечення суддів в Україні регламентовано чинними нормами, заробітна плата включає в себе посадовий оклад судді місцевого суду, а також додатково премії за кваліфікацію і стаж роботи (вислугу років).

Сума щомісячного доходу буде формуватися з процентного співвідношення посадового окладу суддів Верховного Суду і вищого Арбітражного суду.

Важливо! Розмір посадового окладу встановленого щодо відсотка окладу суддів Верховного Суду і Вищого Арбітражного суду не може бути менше 50% їх окладів. Також посадовий оклад судді не може бути менше 80% окладу головного судді в суді, в якому служить працівник.

Судді, чиє місце роботи є військовим судом або трибуналом також забезпечуються на законодавчому рівні матеріальним забезпеченням та іншими соціальними задовольняються.

Крім щомісячного окладу в сумі 12-15 тис. гривень, кожному судді дається додаткова суддівська винагорода за вислугу років, в залежності від стажу:

•   Більше 2 років – 5%.

•  Після 5 років – 10%.

•   Після 10 років – 15%.

•  Більше 15 років – 20%.

• Більше 20 років – 25%.

•  Після 25 років – 30%.

•  Після 30 років – 40%.

Відсоток вважається від щомісячного заробітку, при цьому враховуються кваліфікаційні доплати.

Важливо! Судді, які не пройшли кваліфікаційну комісію отримують 12-15 000 гривень, ті, хто здали тест, отримують заробітну плату більше в 3-4 рази. На сьогоднішній день відомо, що в 2020 році підвищення заробітної плати суддям не передбачається.

Додаткове матеріальне фінансування

Кожному, хто перебуває на посаді судді держава регламентує обов’язкову наявність відпустки протягом 30 робочих днів. В цей час суддям мають істотний стаж роботи надається додаткова посадовий оклад і додаткові дні відпустки:

  1. 10-15 років роботи – додатково 5 днів відпочинку до тарифного відпустки.
  2. 15-20 років роботи-не більше 10 додаткових днів відпустки.
  3. Від 20 років до відпустки додається 15 календарних днів.
Читайте також:  Підвищення зарплати прикордонників у 2021 році в Україні

Під час відпустки судді можуть поїхати за безкоштовними путівками на санаторно-курортне лікування разом з членами сімей. Крім цього до окладів і премій, при стажі роботи суддю можуть претендувати на матеріальні надбавки за вислугу років.

Важливо! Суддям налічується стаж роботи на посадах прокурорів, слідчих.

Через 6 місяців після обрання на посаду судді, працівник може писати офіційне прохання на надання пільгового житла для нього та членів сім’ї відповідно до норм метражу на кожну людину. Також судді зі стажем не менше 10 років можуть претендувати на покупку власного житла на пільгових умовах (індивідуальне, кооперативне будівництво і т.д.).

Зверніть увагу! Для працівників суду військових інстанцій пропонуються державою такі ж пільги і житло, в відповідні терміни. Це надає Міністерство Оборони України.

Неповнолітні діти суддів можуть бути спрямовані в дитячі дошкільні установи і ясла не черга.

Щоб отримати всі відповідні пільги і надбавки від держави суддям надається посвідчення, зразок якого затверджено Президією Верховної Ради України.

Якщо суддям при посаді призначається професійна відрядження, вони можуть безкоштовно виконати бронь на номер в готелі потрібного міста. Також для проїзду видаються безкоштовні документи на всі види транспорту.

Проект підвищення зарплати суддям був тимчасово заморожений, можливо в майбутньому заробітна плата (як і планувалося) становитиме 25 прожиткових мінімумів, а саме близько 46 тис. Гривень, а працівники судової комісії у апеляційних і вищих судах повинні були отримувати 40 прожиткових мінімумів, а саме 74 тис. гривень.

Але, при цьому також не проводитиметься скорочення суддів в 2020 році в Україні на всіх рівнях.

One Response
  1. Патріот України 25 февраля, 2020 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.