Меню

Навчальний календар на 2019-2020 навчальний рік

Всі учні і батьки ретельно відстежують навчальний план, час канікул. Навчальний календар розробляється і затверджується Міністерством Освіти України. Навчальний календар на 2019-2020 навчальний рік в Україні видається всім школам і ретельно контролюється відповідними інспекторами. Отже, що очікує учнів і батьків в 2020 році, які нововведення будуть застосування в українських школах в цьому році?

Навчальний календар на 2019-2020 навчальний рік

Що таке навчальний календар?

В даному документі затверджено кількість навчальних днів і час відпочинку для кожного навчального семестру і окремо для вікових груп і класів. Також в навчальному календарі передбачені можливі зміни графіка навчання, час карантину і перенесення занять.

Найяскравіші спогади діток пов’язані саме з канікулами, наприклад, літній відпочинок або походи з друзями. Для батьків – це можливість більше часу повісті зі своїми чадами, відвідати розвиваючі гуртки, культурні заходи без відриву від навчання. Важливо знати, коли саме затверджені канікули на 2020 рік в Україні.

Навчальні семестри в 2020 році в українських школах

Кожна школа працює за системою семестрів і навчальних чвертей. Це класична схема, яка кожному з дитинства знайома. В такому випадку навчальний рік розділений на 4 чверті.

Цей документ є загальнодоступним, їм можуть користуватися не тільки вчителі і шкільні працівники, але також і самі учні, батьки. У ньому зазначено, скільки тижнів навчання і відпочинку розроблено для кожної чверті, коли настають літні або осінні канікули в навчальному році.

Навчальні семестри в 2020 році в українських школах

Перша чверть

Цей період найважливіший для школярів протягом 2019-2020 навчального року, особливо для першокласників. Також саме на першу чверть випадає приємний для багатьох педагогів «День вчителя» в першу неділю жовтня. Починається перша чверть з 1 вересня і триває 8 тижнів. За цей час всі вихідні стандартні, ніяких додаткових днів для відпочинку не передбачається.

Друга чверть

Цей час характеризується більш високою навчальним навантаженням для школярів, друга чверть починається з перших днів листопада. Загальна тривалість другої чверті становить також 8 тижнів.

Останні навчальні тижні – передноворічний час, канікули в школах в цій чверті настануть 24 грудня.

Третя чверть

Третя чверть

Третя чверть сама незвичайна за графіком навчання, це відноситься до того, коли саме учням виходити в школи після новорічних свят? Щоб максимально спростити графік навчання, дати дітям більше часу на відпочинок – два дня, на які випадають свята, переносяться на вихідні.

Завдяки цьому можна буде відпочивати з 1 по 8 січня. Але, поки не буде офіційного підтвердження про перенесення з Міністерства Освіти України важко точно стверджувати, як розподіляться вихідні.

Можливо, 4 і 5 січня будуть перенесені на 9 і 1 0 числа, в такому випадку учні з 5-денним робочим тижнем відпочиватимуть близько 16 днів січня.

Першокласникам пощастить більше, для них в лютому навчальна чверть закінчиться раніше. Третя чверть найдовша за кількістю навчальних днів і складається вона з 10 тижнів, потім учні йдуть на весняні канікули в 2019-2020 навчальному році.

Третя чверть

Четверта чверть

Кінець березня – початок квітня стане старому для четвертої навчальної чверті. Вона серед всіх інших буде найкоротшою.

Четверта навчальна частина року включає 8 тижнів, але школярам неймовірно пощастило, адже 3 тижні з них будуть неповними. Такий графік забезпечується великою кількістю «травневих свят». У передсвяткові навчальні дні, державні чиновники порадували дітей короткими уроками.

Для старших класів – це час випускних, прощання зі школою і самого видовищного заходу – останній дзвінок. Він часто проходить в один день по всіх школах України – 25 травня. Зрідка, в конкретних умовах він переноситься, якщо на те є вагомі обставини, в кожній школі окремо.

Особливості внесення змін до навчального календар

Останні коригування і доповнення в навчальний календар завжди вносить адміністрація навчального закладу, в залежності від конкретних ситуацій в школах, ліцеях, коледжах. Але будь-які зміни, розподілу вихідних і свят, карантини повинні розраховуватися виключно з урахуванням загальної структури навчального року.

Читайте також:  Сприятливі дні для стрижки у грудні 2021 року

Стверджуючи для конкретної школи чи іншого навчального закладу кількість робочих днів, шкільних канікул, адміністрація повинна враховувати основні норми і правила:

  1. Загальна кількість днів, відведених на відпочинок влітку, не може бути не менше 30 календарних днів.
  2. Канікули в молодших навчальних закладах повинні бути не менше 7 днів.
  3. Школярі влітку повинні повноцінно відпочивати, і для цього літні канікули в 2020 році повинні бути не менш 2 місяців.
  4. Кожен цикл канікул для школярів завжди повинні починатися понеділком.
  5. Якщо цього вимагає навчальний процес, канікули можуть бути перенесені, але не більше, ніж на 2 тижні.

Відмітна особливість шкільного навчального календаря від стандартного в тому, що план розраховується з вересня по травень. Для вчителів складається окремий план з серпня по липень, в який включені додаткові роботи, підготовка до початку навчального року, випускним і іспитів.

Такий навчальний календар стане в нагоді, як вчителям, так і учням, їхнім батькам.

Поділ навчального року на кілька семестрів і чвертей, за свідченнями вчених, забезпечує максимально ефективний процес навчання. Це дає школярам можливість повноцінно відпочити, не робить негативного впливу на дітей і процес навчання. Налагоджена, заздалегідь затверджена система семестрів дозволяє заздалегідь спланувати відвідування школярами загальноосвітніх центрів, розвиваючих гуртків і секцій.

Особливості внесення змін

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.