Меню

Православна Пасха в 2022 році – дата святкування

Релігійне свято Христове Воскресіння відзначається віруючими дуже давно. Воно свідчить про те що життя перемагає смерть і дарує надію на зародження нового, на порятунок. А шлях, який людина мусить проходити на землі, може закінчитися небесним. Щоб знати, якого числа буде православна Пасха в 2022 році, потрібно подивитися у церковний календар, бо кожного року ця дата випадає на інші дні.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - russko-ukrainskiy-calendar-2022-gor.jpg

Як розраховується день торжества

Пасха є святом і для католиків , і православних. Для них це було і залишається самим величним днем, від якого робили розрахунки, коли святкувати Трійцю, Вознесіння, Лазареву суботу,Страстну Седмицю. Визначається дата святкування Великдня 2022 не дуже легко, потрібно знати як поєднати календар – сонячний і місячний.

Щоб люди не плуталися в складних розрахунках ще в давні часи заснували спеціальні пасхалії, католики – Григоріанську, православні – Олександрійську. Дякуючи їм можна знайти дату торжества на роки наперед, а не самостійно підраховувати дні, що мають розпочинатися від повного місяця.

В розробленому календарі можна побачити , коли буде православна Пасха 2022(Великдень).

Диво Воскресіння

У Біблії написано, що Ісус помер, мужньо витримавши всі знущання. Але минуло лише три дні після смерті, як Божественні сили повернули його до життя. Раптово здригнулася земля, з Небес спустився Ангел у білому одязі, що направився до гроба Господнього, відсунувши величезний камінь, яким був завалений вхід до печери, де той знаходився.

Побачивши таке диво, вартові дуже злякалися та з жаху розбіглися геть. Щоб змастити змучене тіло Ісуса наступного ранку на це місце завітали жінки. Серед них були Саломія, Іванна, Марія Іяковлева. Наблизившись до печери, Марія Магдалена замітила, що хтось відсунув камінь, тому побігла до будинків де мешкали Петро та Іоанн, щоб сповістити про викрадення тіла, бо подумала саме так, не побачивши Святителя у гробу.

Вони всі пішли туди, де був похований Син Божий. Їх зустрів Ангел і розповів про воскресіння Ісуса і наказав повідомити послідовникам, що потрібно відправлятися в Галілею, де чекатиме Спаситель. Люди зайшли до печери, щоб переконатися в тому, що почули.Великдень

Як встановлювали свято

У євреїв відзначається Пехас. В цей день вшановують Вихід народу з Єгипту. Мала місце традиція, для чого потрібно було принести в жертву ягня. Його готували, запалюючи вогнище. Але після зруйнування Храму у Єрусалимі цей народ на свято куштує лише мацу, та трави, що містять гіркоту.

Читайте також:  Профессиональный ремонт ноутбуков HP в Киеве

Святкування проводиться на 14-ий день нісана – у березні або у квітні і продовжується на протязі тижня. У календарях інших конфесій дата торжества з цього приводу різниться.

Ще в давні часи християни почали проводи літургії, коли Ісуса поминали кожного тижня. По п’ятницях дотримувалися посту, бо в цей день був замучений Син Божий. Неділя була днем, коли всі раділи. Лише в другому віці святкувати почали тільки раз на рік.

Лише на Соборі у Нікеї повстало питання про єдину дату торжества. Ініціював його Костянтин, що був тоді імператором. Духовенство підтримало цю пропозицію, і з 325 року вирішили відзначати Великдень в один день.

Правила пасхалії

Через декілька віків, а саме в шостому, почали дотримуватися правил пасхалії Римської церкви, згідно яких:

  • ​ пасха не могла святкуватися одночасно з іудейською;
  • ​ торжество проводилося після того, як мине весняне рівнодення;
  • ​ відзначатися по закінченню повного місяця ;
  • ​ дата мала випадати на седмицю, в перший її день.

Наприкінці 16-го століття було введено новий григоріанський календар. Згідно чого проміжок у урочистостях між конфесіями міг різнитися на цілий місяць, зараз він складає 13 днів. Люди можуть вже зараз знати, коли буде православна Пасха в 2022 – дата святкування 24 квітня.

Інколи дні збігаються через інше літочислення. православна Пасха в 2020

Традиції, притаманні святкуванню

У перший день, коли розпочинається свято, люди зустрічаються, промовляючи слова «Христос воскрес!», на що мають відповісти «Воістину воскрес». Цілуються при цьому три рази. Традиції святкування Пасхи 2022, як і в попередні роки включатимуть багато обрядів та дійств. У більшості країн служба починається вночі.

В цей час з небес спускається Благодатний вогонь, що є справжнім символом прощення і Божого світла. Щоб побачити його віруючі крокують до Єрусалимського храму. Таке диво має цікаву особливість, полум’я, що трапилося наче б то нізвідки, не гаряче. Під час дотику у людей не залишається опіків.

Читайте також:  Світові ювілейні дати в 2020 році

Цей вогонь мають доставити по церквах. Віруючи, користуючись дивом, запалюють лампадки та свічки. Після чого починається служба.

Згідно легенди, якщо вогнище не засяє вночі на Великдень, в тому році слід чекати Судного дня.

Звук церковних дзвонів на церковне свято можна почути тільки, коли проходе богослужіння. На Пасху велична мелодія звучить в любий час. Людям дозволяється запускати її за бажанням, піднявшись нагору.«Воістину воскрес»

Чим частують на свято

На Великдень люди пригощаються, дарують іншим солодку Паску та яскраві крашанки. В давні часи яйця були пофарбовані червоним. Такою була кров у Спасителя. Але сьогодні фантазія не має меж. На крашанках можна побачити малюнки та церковні теми, вони стають справжнім витвором мистецтва.

А перетворилося на символ Пасхи яйце, якщо вірити переказам, завдячуючи бідній Марії Магдалині, що подарувала його Римському правителю Тиберії, бо не мала нічого більш цінного. Жінка сповістила про спасіння Христа, але імператор не хотів в це повірити, та на диво білий колір перетворився в червоний. Слова привітання, з якими зустрічаються в ці величні дні належать саме їй.

Готують обід до страсної п’ятниці, коли виносять Плащаницю. Це час найбільшого суму. Коли закінчується Суботня служба, люди вишикуються з кошиками, в які кладуть не тільки крашанки, а сіль, сало, коріння хрону.

Православні печуть сирні паски, прикрашені буквами, що символізують Христове Воскресіння. У деяких народів на тарілку ставлять сдобну фігурку у вигляді ягняти. Освячені залишки їжі закопують у землю, сподіваючись на багатий врожай.Христове Воскресіння

Перед торжеством і зараз не забувають про Хресну Ходу. Люди збираються у храмах і розпочинають її опівночі. В цей час співає церковний хор.

Читайте також:  Дата проведення дня захисника Вітчизни в Україні у 2020 році

Традиції католиків і православних дещо різняться, але для всіх це величезне свято.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.