Меню

Прогноз погоди на лютий 2022 року

Нещодавно на 2022 рік прогнозували зиму, що мала стати найлютішою за весь період спостереження. Але чим ближче до її приходу, тим частіше говорять, що сильних морозів та хуртовин чекати не варто. Яка буде погода в лютому 2022 року в Україні найбільш хвилює фермерів, адже останнім часом уже на початку березня вони виводять у поле техніку, бо час розпочинати посівну. Якщо роботи не стартують своєчасно, не варто розраховувати на врожай.

Менше ніж століття назад ріки на території держави вкривалися кригою вже в грудні, бо температура падала значно нижче нуля.Яка буде погода в лютому 2021 року в Україні

Прогноз британських кліматологів

Якщо вірити в те, що стверджують англійські вчені, що спостерігають за природою та погодою, то людству потрібно готуватися до повернення льодовикового періоду. Британські кліматологи вважають, що кількість плям, що є на сонці, кожного року зменшується. Через те що температура на їх поверхні на багато нижча ні та, що на небесному світилі, з’являються магнітні бурі. Сонце втрачає активність, а на Землі холоднішає.

Подібні прогнози виходять в ефір, розповсюджуються Інтернетом. Автори, які їх складають, люблять посилатися на зиму 1709 року, що була найлютішою на території Європи. Чи опускалася тоді температура нижче 30 градусів ніхто не знає, адже вимірювати її було нічим, свою шкалу за Цельсієм вчений ще створив, бо народився пізніше. В тому році позамерзали річки та озера, загинули виноградники та оливкові дерева. Розпочався голод, який забрав життя у понад половині мільйона людей.

Яким був лютий в останні роки

Українці бояться залишитися без яблук, вишень та абрикосів. Правда вони частіше вимерзають весною, як це було у травні 1999. Але почувши про прихід страшною зими, вже всі починають хвилюватися та цікавитися, який найбільш реальний прогноз погоди на лютий 2022, бо обіцяють що саме цей місяць буде найхолоднішим.

Читайте також:  Прогноз погоди на Паску 2022 року

Останні роки зимою доволі часто майже немає снігу, а коли й він випадає, то швидко тане, перетворюючись з пухнастої білої ковдри в багнюку. Січень 2017 року здивував справжніми хуртовинами, які позамітали міста й села, а на дорогах південної та західної частини країни застрягли тисячі легкових автомобілів та величезних фур. Та у лютому снігу майже ніде не залишилося. Вкриті ним були лише мальовничі Карпати.

Температура сягнула плюсових позначок, зазеленіла трава. На зміну теплому березню прийшов холодний квітень, розквітлі дерева засипало снігом, але вони вистояли й подарували людям чудовий врожай ягід.Яким був лютий в останні роки

Застереження народних синоптиків

Єсть в Україні люди, що спостерігають за природою, занотовують свої спостереження. Вони вважають, що прогнози британських кліматологів, відповідають дійсності. Апокаліптичні зими приходять через певний проміжок часу. Леонід Горбань говорить, що він складає 32 роки й згадує сильні морози у 1921, 1953 та 1985 роках. Тож радить готуватися до такої ж самої холодної погоди.

Чи вірити цьому синоптику кожен рішає сам. Адже він розповідав й про морози та сніг у жовтні, про значне зниження температури у листопаді, про те що всю територію держави вкриє снігом ще восени. Але він випав тільки у Луганську, який контролюється бойовиками.

На думку народного синоптика температура в лютому 2022 року в Україні сягатиме понад 30, а інколи й до 35 градусів. Суцільні морози стоятимуть аж до кінця березня. Земля буде вкрита шаром снігу в 35 сантиметрів. В горах його випаде вдвічі або втричі більше.

Читайте також:  Якою буде зима 2021 року?

З Горбанем згодний й Володимир Деркач, що мешкає на Волині. Але погода в Луцьку чи Ковелі зовсім інша ніж в Одесі чи у Чернівцях. Навряд, тут будуть такі ж самі морози, як й на півночі держави.

Люди вважали, що на Водохреще або Різдво Христове завжди холодно.  Вони спостерігали за тим як поводяться тварини та рослини. Проте не можна зараз сказати, що прийдуть сильні морози лише через те, що рясно вродила горобина, цибуля має багато лушпиння.

Природа змінюється, хоча й повільно. Не всі птахи тепер відлітають восени на південь, багато з них зимують в Україні. Лебеді ще в грудні плавають в озерах та річках центральної частини, не квапляться до Чорного моря. Мабуть, вони краще відчувають зміни, що відбуваються у природі.

Наукові прогнози

Спеціалісти, які працюють у відділі кліматичних досліджень, на питання, якою буде погода в лютому 2022 року, застерігають, що варто очікувати таких морозів, що не полишали країни, починаючи з 1950 до 1960. Проте не всі дня стоятиме холод, на зміну йому приходитиме відлига. Увесь місяць температура або опускатиметься до мінус 20, або підніматиметься до плюсових позначок. Лютий стане таким же нестійким, як й зима.

Представник Гідрометцентру натомість вважає, що не варто хвилюватися з приводу сильних холодів. За останні 20 років цей місяць був холодним лише тричі. Температура підвищилася на два або три градуси. Морозних днів стає все менше. В лютому вони завітають, але ненадовго. не варто хвилюватися з приводу сильних холодів

Ще зовсім недавно професійні синоптики попереджали про те, що слід очікувати багато опадів й хуртовин, що погода порадує малечу снігом. Вони вважали, що зима стане такою, якою десятки років тому.

Читайте також:  Рівень інфляції за березень 2022 року

Прогнози на осінь 2017 довелося коректувати, бо вона була довгою та теплою, а не короткою та холодною. Тож селяни та фермери встигли підготуватися до зими, а висаджені у жовтні дерева вже не замерзнуть.

За останніми повідомленнями українських вчених кліматологів температура повітря у лютому очікується в межах 3 або 6 градусів морозу. Якщо в січні опадів випаде обмаль на Кіровоградщині, Дніпропетровщині, в Миколаївський області, то в лютому тут почнуться справжні снігопади. Дорожню техніку потрібно підготувати завчасно, аби не зупинився рух транспорту, як це трапляється в Україні кожного року.

Погода на лютий, яка представлена на останній прес-конференції кліматологів, дуже відрізняється від тієї, яку прогнозували народні синоптики та британські вчені. Морози понад 30 градусів скасовуються, апокаліпсису не передбачається. У перші три дні буде до мінус 7 вдень, близько – 10 вночі. З десятого очікується відлига, з 18 похолодає до 20, але ненадовго. Швидкої весни не варто очікувати. Хоча сніг розтане вже до кінця місяця, справжнє тепло запізниться на кілька тижнів.Погода на лютий

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.