Меню

Релігійний календар на 2022 рік в Україні

Ті роки, коли християнство вважалося чимось ганебним, за що могли вигнати з роботи чи навчального закладу, пройшли. Тепер релігійний календар на 2022 рік в Україні не потрібно ховати, його можна тримати в будь-якому зручному місці. В наш час приблизно третина людей живе по законах Біблії і дотримується всіх свят і постів. Дехто лише намагається жити по релігійним канонам, а тому без календаря йому не обійтися. Уряд також іде на зустріч вірянам і у дні найбільших свят дає вихідні, щоб кожен зміг відвідати церкву, а також розділити радість з рідними та близькими.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - Cerkovniy-kalendar-maliy1-1440x960-1.jpg

Релігійні свята

 • Взимку відзначатимуть Різдво, Обрізання Господнє, Хрещення та Стрітення. Ці свята відзначаються з великою радістю і благоговінням.
 • Навесні теж є великі свята. До них відноситься Благовіщення, Вербна Неділя, Великдень, Вознесіння Господнє і Трійця. Вони припадають на квітень – травень 2022 року.
 • Літо теж не пройде без святкування. В цей період на календарі відмічені Народження Іоана Предтечі, Апостолів Петра й Павла, Преображення Господнє та Перша Пречиста Богородиці.
 • Релігійні свята 2022 року в Україні відзначають і восени. З них можна виділити найбільші: Усікновення голови Іона Предтечі, Народження Богородиці, Воздвиження, Покрова.
 • Завершить 2022 рік Введення у храм Богородиці.Введення у храм Богородиці

Піст

У календарі відмічено 4 найбільших пости. Найважчий піст перед Великоднем. У 2022 році він триватиме з 2 березня по 18 квітня. Під час посту віряни відмовляються від багатьох страв, а також від деяких благ. Обмежуючи себе людина очищається духовно і пізнає суть свого життя. Хоча під час Великого посту й існує обмеження у вживанні багатьох продуктів, але є й дні, коли дозволяється їх їсти. Тому переживати з приводу нестачі корисних речовин не потрібно.

Окрім цього є ще три менших пости – Петрів піст, Успенський піст (Спасівка) і Різдвяний. Вони розподілені протягом року і сприяють духовному очищенню вірян.

Церковні свята

Також є дні у церковному календарі, коли потрібно пом’янути всіх померлих. Всі віряни в церкві моляться за душі тих, кого вже нема і просять у Бога простити їм гріхи їхні. Також відвідують місця поховання своїх рідних.

Також в календарі відзначені всі святки і присвятки. Таким чином, кожен українець, який вважає себе християнином і був хрещений, повинен мати календар усіх релігійних свят. Церква закликає у такі дні відкласти всі хатні справи і присвятити свій час добрим справам, молитвам і роздумам.

На деякі свята громадянам надаються додаткові вихідні, а тому вони можуть відвідати тих, хто живе далеко. Зазвичай на такі свята збирається уся родина у найстарших представників роду. Це веселі і приємні дні, не слід ними нехтувати. треба пом’янути всіх померлих

Релігійні свята по місяцях

Кожен місяць багатий на дати: приємні і не дуже. В одні дні святкуємо, в інші поминаємо. Календар релігійних свят на 2022 рік в Україні допоможе зорієнтуватися і не пропустити ні одного дня.

Релігійні свята в січні 2022 в Україні

 • Січень не лише перший місяць року, але і один з найбагатших на свята. В цей період відзначається багато свят і церковних, і державних. 6 січня – Святвечір – вечір перед Різдвом. В цей вечір їли кутю – пісну страву зі злаків, рослинних продуктів, маку та меду. На це свято збираються разом найрідніші люди, щоб максимально відчути радість від народження майбутнього Спасителя, наповнити серце любов’ю, а душу спокоєм. Господині готують символічні 12 страв і, коли на небі з’являється перша зіронька, всі сідають до столу.
 • 7 січня – одне з найрадісніших свят. Це свято знаменує світлу звістку про народження сина Божого. Ісус Христос в подальшому спокутує всі гріхи людські і подарує надію на вічне життя. Різдвяний піст скінчився і люди ходять галасливими вертепами з Віфлеємською зіркою і сповіщають про народження Христа. Незаміжні дівчата влаштовують гадання, щоб дізнатися ім’я майбутнього нареченого. Різдвяна магія відчувається всюди.
 • 19 січня відзначають день, коли Ісус Христос був хрещений у річці Йордан. Для справжнього святкування священнослужителі виїжджають до найближчих водойм. Вони освячують воду в ополонці, а потім всі бажаючі тричі пірнають у цю воду. Вважається, що вона здатна змити з людини всі хвороби. Окунаються і старі, і малі, не боячись тріскучого морозу, який зазвичай лютує у цей період.
 • Окрім цих великих і радісних свят, слід згадати і інші дати січня:
 • 14 січня церква відзначає Обрізання Господнє.
 • 25 січня – день, який святкують не лише віряни, а й усі студенти – День великомучениці Тетяни.

Релігійні свята в лютому в 2022 році

 • 15 лютого – Стрітення Господнє. Святкується на сороковий день після народження Спасителя і символізує таїнство, яке проводиться над усіма представниками чоловічої статі. В цей день Діва Марія принесла свого сина у храм, щоб представити його Богові. Різдвяні свята закінчуються, тепер потрібно думати про подальший шлях Христа.
 • З 12 лютого розпочинається Масляна – останній тиждень перед Великоднім постом. Тому віряни щиро святкували. Це свято походить ще від язичників, але має місце і в християнстві.
 • 18 лютого – Прощена неділя. Це день, коли всі християни просять прощення за всі гріхи, які були вчинені навмисно чи ні. Цей день сягає корінням тих часів, коли монахи йшли в пустелю і там постували до самого Великодня. Не всі поверталися живими, а тому й просили прощення гріхів, щоб предстати перед Богом духовно очищеними. Також просять прощення один у одного за все, що було вчинено протягом року.Прощена неділя

Релігійні свята в березні 2022 в Україні

Березень не порадує великою кількістю свят. Продовжується Великий піст, який триватиме до Великодня, а тому всі дати в цей період більщою мірою пов’язані саме з ним. В березні потрібно постувати, знаходити час для молитви, згадувати померлих і просити здоров’я живим. Не слід влаштовувати галасливі гуляння, адже піст – це не лише обмеження у їжі, а й у інших спокусах.

Читайте також:  Церковний православний календар на 2022 рік

Релігійні свята в квітні в 2022 році

 • В цьому місяці відзначається одне з найбільших і найсвітліших подій року – Христове Воскресіння. Хоча це і релігійне свято, але українці матимуть додатковий вихідний день, а тому зможуть зустрітися з рідними і близькими, відвідати церкву і разом порадіти. Цього року Великдень ранній, припадає на 8 квітня.
 • Тепер по порядку! 1 квітня – Вербна неділя. Це свято приурочене до дня, коли Ісус увійшов у Єрусалим, як Син Божий і цар усього єврейського народу. Його зустрічали з пальмовими гілками у руках. У слов’янських країнах сутужно з пальмами, а тому у нас заведено ламати вербові гілки, які одні з найперших випускають листочки. Гілочки верби – символ ніжності і тепла – беруть до церкви і освячують там. Освячену вербу зберігають до наступної Вербної неділі. Вважається, що вона слугує оберегом від хвороб.
 • Ще одне важливе свято у християнському світі – Благовіщення. День, коли архангел Гавриїл спустився до непорочної Діви Марії і сповістив її про те, що вона, якщо дасть на те згоду, зможе подарувати світу Сина Божого. Саме він мав врятувати усе людство і не дати потонути йому у своїх же гріхах. В цей день суворо заборонено працювати, особливо це стосується усілякого роду в’язання. Сюди відноситься і рукоділля: шиття, в’язання нитками, та гаптування, а також плетіння зачісок у кіски та косички.
 • 8 квітня серця усіх вірян наповняться радістю. В цей відзначають світле свято Христового Воскресіння. Це найдревніше торжество, яке ще відзначали апостоли Ісуса. Після жорстокого розп’яття Син Божий воскрес і вселив надію у душі всіх людей на те, що вічне життя існує.свято Христового Воскресіння

Релігійні свята в травні 2022 в Україні

 • У травні відзначається Вознесіння Господнє, яке припадає на 17 травня, адже відзначається на 40-ий день після Великодня. Життя Ісуса скінчилося на землі і він зміг піднятися до свого Батька у Небесну обитель. Там він готує місце кожному християнину, який прожив життя за канонами церкви. Після смерті вони здобудуть нове життя, без хвороб, старості і смерті. І дотепер існує традиція поминати людину на 40-ий день після смерті.
 • 27 травня всі віряни відзначають Трійцю. Це свято асоціюється у всіх християн з великим чудом, яке трапилося на 50-ий день після смерті Спасителя. Ісусові апостоли та учні, разом із Дівою Марією йшли містом Єрусалим і побачили величезне полум’я, яке охоплювало всіх і вся. Коли воно досягло послідовників віри Божої, вони раптом відчули як їх переповнює сила Духа Святого. Вони заговорили на невідомих раніше для них мовах. Відтепер Закони Божі і Слово Боже вони змогли нести по всьому світу. Їх всюди розуміли і кожному вони змогли донести вжливість віри в Бога.

Релігійні свята в червні в 2022 році

В червні розпочинається Петрів піст. Особливих свят не буде і можна буде присвятити час молитві. Піст триватиме з 4 червня до 11 липня.

Релігійні свята в липні 2022 в Україні

 • 7 липня – Різдво Іоана Предтечі – пізнього сина у старих батьків, який згодом і став Іоаном Хрестителем.
 • 12 липня – святкується День святих Апостолів Петра і Павла. Він також символізує початок весіль і підготовку до збирання пшениці.День святих Апостолів Петра і Павла

Релігійні свята в серпні в 2022 році

 • 14 серпня – Медовий Спас – релігійне свято, яке святкують у пам’ять про Спаса. Українцям більше подобається назва Маковей, у честь маккавейських мучеників. У цей час починається викачування меду з вуликів. Його ж і приносили до церкви на освячення.
 • 19 серпня – Яблучний Спас. Цього дня Ісус Христос дізнався про свою роль і покликання. Також Ілля та Мойсей сповістили спасителя про його страждальницьку смерть, для спокути гріхів людських. У цей день всі віряни несуть до храму яблука для освячення.
 • 28 серпня святкується на честь подій, які описані у Переказах. Після смерті Христа Діва Марія увесь час проводила у молитвах. Згодом архангел Гавриїл сповістив Марію про те, що через 3 дні її земне життя скінчиться. Після її смерті всі побачили, що сам Ісус спустився за її душею. Це свято називається Успінням пресвятої Богородиці.
 • 29 серпня – третій Спас, Горіховий. Починається збір врожаю та пшениці.

Релігійні свята в вересні 2022 в Україні

 • 11 числа цього місяця – Усікновення глави Іоана Предтечі.
 • 21 вересня – Різдво Богородиці.
 • 27 число – дата, коли був воздвижений Хрест Христовий. Біля нього побачили багато чудес і зцілень. Це той самий Хрест, на якому і розіп’яли Спасителя.воздвижений Хрест Христовий

Релігійні свята в жовтні в 2022 році

 • 14 жовтня – Покрова. Константинопольці з великою вірою і завзяттям молилися у храмі до Заступниці, щоб допомогла і захистила від жорстоких сарацинів. Вони побачили знамення, як Богородиця накриває їх білосніжним покривалом. В результаті вони вистояли і перемогли нападників. В цей день люди щиро святкували, адже весь урожай уже був зібраний, а незаміжні дівчата мали змогу попросити заступницю подарувати їй гарного нареченого.

Релігійні свята в листопаді 2022 в Україні

 • Листопад не подарує великих свят і приємних святкувань. Слід відзначити дату – 3 листопада. В цей день всі згадують померлих родичів. Називається цей день – Дмитрівська Субота
 • 28 листопада розпочинається Різдвяний піст.

Релігійні свята в грудні в 2022 році

 • 4 грудня відзначають Введення в храм Богородиці Діви Марії.
 • 19 грудня – свято, яке знають і полюбляють усі малюки – День св.Миколая. Цього дня кожен слухняний малюк отримає свій подаруночок чи солодощі.
 • Календар релігійних свят стане справжнім орієнтиром серед усіх подій християнського світу. Він допоможе нічого не пропустити. Релігійні свята України на 2022 рік поділені на Господні і Богородичні. Перші пов’язані із діяльністю Спасителя, а другі – з Богородицею.

Календар допоможе спланувати свої вихідні заздалегідь, адже на найбільші свята українці отримають додаткові вихідні. Слід і пам’ятати своє коріння і у поминальні дні ходити до церкви і читати молитви про їхні душі. Багато хто відвідує і могили померлих.Введення в храм Богородиці Діви Марії

Читайте також:  Штатний розпис для підприємств у 2019 році

Важливим є і піст, який дає змогу очиститися духовно, можливо, навіть позбутися якоїсь шкідливої звички.

З тих пір, як у 988 році Володимир прийняв християнство, була створена певна система свят і важливих дат. Зараз до цієї системи має доступ кожен у вигляді церковного календаря.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.