Меню

Розмір заробітної плати бюджетників в 2019 році в Україні

Враховуючи стрімкий ріст цін та ще присутню в економіці країні інфляцію, уряд просто не може не реагувати на ситуацію із заробітними платами та пенсіями. Для того, щоб покращити матеріальне забезпечення відразу великої кількості осіб, в бюджет закладається сума мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. Як обіцяють в Кабінеті міністрів, обов’язково повинно покращитись не тільки матеріальне становище військових, поліції, служби ДНС, але й зарплата бюджетників у 2019 році в Україні.Розмір заробітної плати бюджетників

Особливості питання

Швидко змінити ситуацію в країні внаслідок військових подій на сході, на жаль, не вдалось. Відтак, інвестиції в український бізнес суттєво зменшились. Окрім цього, терміново довелось братись за реформування відразу кількох сфер українського життя. Усе це не давало можливості для підвищення зарплати держслужбовцям районного рівня, обласного. Досить часто, внаслідок недостатніх грошових  сум в резерві, навіть залишались без будь-яких премій.

На щастя найважчі, як запевняють аналітики, часи вже пройшли. Економіка країни помітно міцнішає, а очікуваний рівень інфляції на 2019-й рік не перевищує 11%. Зміна нарахування виплат бюджетникам обов’язково відбудеться, однак не в один момент. Так само, як і пенсії, заробітні плати військовим та силовикам, оклади держслужбовців та представників бюджетної сфери буде постійно збільшуватись.

Поступове підвищення посадових окладів бюджетникам у 2019 році не дозволить чинити помітний тиск на бюджет та «виривати» кошти, розраховані на інші видатки.Особливості питання

Рангова система

Щоб заохотити бюджетників, і, особливо державних службовців до постійного професійного розвитку, урядовці вирішили запровадити так звану рангову систему. Відповідно до нового варіанту, усі посади, котрі сьогодні передбачені для державних службовців, розділяються на дві основні категорії: «А» та «Б».

Категорія «А», як дають зрозуміти останні новини про підвищення зарплати бюджетникам в Україні, вміщуватиме такі основні посади:

 • Керівники центральних органів влади
 • Голови державний районних, а також обласних адміністрацій
 • Секретар Кабінету міністрів суду.

В категорію «Б», відповідно, входитимуть усі інші державні службовці, тобто спеціалісти та керівники певних підрозділів та відділів державних структур.

Як вже стає зрозуміло від чиновників, загалом передбачається градація відповідно до дев’яти рангів. Разом із тим, самі члени уряду, Президента, а також деяких інших високих посад.

Читайте також:  Мінімальна зарплата на 2018 рік в Україні

Заробітна плата відповідно до нової схеми нарахування буде прямо залежати від рангу. Проте не достатньо, як запевняють в Кабінеті Міністрів, просто перебувати на тій чи іншій посаді. Важливою та обов’язковою вимогою до усіх осіб, що займають категорію «А», є знання іноземної мови. Держану мову вони повинні знати ідеально.Керівники центральних органів влади

Посадовий оклад

Основною частиною заробітної плати бюджетника вважається посадовий оклад. Розмір цієї частина залежить в свою чергу від кількох основних моментів:

 • Посади, на яку було взято на прийнято конкретну особу;
 • Тарифного розряду та відповідного коефіцієнту, що присвоєні відповідній посаді.

Оклад визначають шляхом множення прожиткового мінімуму (щорічно встановлюється урядом відповідно до економічних можливостей держави та вноситься в державний бюджет на цілий наступний рік).

Уся ця інформація міститься в Єдиній тарифній сітці. В тому разі, коли множення прожиткового мінімуму на певний коефіцієнт не дає цілої цифри, здійснюється заокруглення до одиниці в більшу сторону.

Щоб  зрозуміти на що зможуть розраховувати бюджетними в 2019-му році, варто вказати усі розряди (їх разом 25) та відповідні передбачені оклади.Посадовий оклад

 • 1-й. – Це початковий та найменший розряд. Як правило, такий мають робітники без освіти та особливих знань, навиків. Коефіцієнтом для розряду є 1. Усі інші оклади нараховуються відповідно до першого розряду. З першого дня січня 2019-го року для працівників першого розряду передбачається оклад 1921 гривня.
 • 2-й. Становить 2094 грн., адже у ролі множника виступає цифра 1,09.
 • 3-й. Дає змогу претендувати на суму від 2267 грн., адже множити потрібно на 1,18.
 • 4-й. Забезпечує працівника сумою, щонайменше 2440. Коефіцієнт становить 1,27.
 • 5-й. Гарантує особі 2613 грн. Визначається сума відповідно до 1,36.
 • 6-й. Дасть змогу розраховувати працевлаштованому на суму від 2785 грн. множником виступає цифра 1,45.
 • 7-й. Дає зрозуміти, що працівники розряду зможуть забирати щомісячно по 2958, відповідний множник – 1,54.
 • 8-й. Дозволяє посадовцю забирати по 3150 грн. кожного місяця. Число, на яке множиться ПМ, – 1,64.
 • 9-й. Гарантує працевлаштованому щонайменше 3323 грн. Відповідний до розряду коефіцієнт становить 1,73.
 • 10-й. Дає змогу отримувати від 3496 грн. Коефіцієнт розряду – 1,82.
 • 11-й. Від 3784 грн. отримуватиме кожного місяця особа, котра займає посаду із таким розрядом. Прожитковий мінімум множити слід на 1,97.
 • 12-й. Вказує за заробітну плату від 4073 грн. Множити слід на 2,12.
 • 13-й. Забезпечує бюджетнику від 4361, адже можна застосовувати для множення цифру 2,12.
 • 14-й. Щонайменше гарантує 4649 грн. ПМ множать на 2,42.
 • 15-й. Передбачає оклад 4956, адже основним коефіцієнтом для множення стає цифра 2,58.
 • 16-й. Підказує, що найменше вдасться отримати, 5360. Для вирахування використовується цифра 2,79.
 • 17-й. Присвоюється для керівників відділів. Дає змогу заробляти щонайменше по 5763, адже використовується множник 3.
 • 18-й. Вказує на суму 6166. Відповідний коефіцієнт становить 3,21.
 • 19-й. Гарантує бюджетнику щонайменше 6570 грн. Необхідний показник для множення ПМ – 3,42.
 • 20-й. Забезпечить особі на бюджетній формі оплати від 6992 грн. Множити ПМ необхідно на показник 3,64.
 • 21-й. Дає зрозуміти, що на менший показник, аніж 3,85 множити не можна. Відтак оклад цього розряду – 7396 грн.
 • 22-й. Дає можливість отримувати по 7799 грн. кожного місяця. Коефіцієнт – 4,06.
 • 23-й. Передбачається, як і усі наступні, для високо посадовців. Дає змогу отримувати оклад у сумі 820. Для множення використовується цифра 4,27.
 • 24-й. Забезпечує особливо високий показник множення – 4,36, а тому бюджетнику цього рівня вдасться отримувати по 8376 грн.
 • 25-й. Це найвищий розряд. Особи, котрі займають посади із ним, матимуть найбільші серед усіх бюджетників оклади – по 8664 грн. кожного місяця. Коефіцієнт для множення на прожитковий мінімум – 4,51.

Додатково до окладу

Як відомо, розмір заробітної плати бюджетників в 2019 році в Україні, складається не тільки із самого окладу. Частенько трапляються ситуації, коли ця основна частина виявляється меншою, аніж додаткова зарплата. Дораховують в бюджетних установах також надбавки, премії.

Читайте також:  Оподаткування заробітної плати в 2019 році

Надбавки можуть дораховуватись працівнику за такі особливі ситуації:

 • За роботу (наприклад, за досягнення поставленого плану, перевиконання роботи, за виконання важкої чи складної роботи, а також за важливу роботу);
 • За почесні звання (передбачається +20% до окладу усім, хто отримав статус «заслуженого» та вдвічі більше – 40% – за «народного»;
 • За знання певних іноземних умов (при цьому не встановлюється які саме мови. Важливо, щоб бюджетник їх не просто знав, а й використовував для користі свого відділу чи підрозділу);
 • За спортивні звання (це стосується кмс, майстрів спорту)

Що ж стосується премій, то вони також можуть бути різними. Так, річні премії виплачуються, як правило, за якісну роботу всього відділу, квартальні – за вдале виконання запланованих робіт підрозділу чи відділу. Одноразові премії вплачують з нагоди професійних свят, особливого досягнення працівника тощо.

Індексація

Індексація зарплати бюджетників в Україні, як обіцяє українцям сам прем’єр-міністр, буде відбуватись відповідно до рівня інфляції. Оскільки на 2019-й рік передбачається, що національна одиниця впаде ще на 11%, то на цю ж цифру, швидше всього, буде індексуватись заробітна плата.

Скорочення працівників

Точної інформації з приводу того, чи відбудуться скорочення бюджетників в 2019 році в Україні, поки що немає. Разом із тим, зазначають деякі громадські діячі та журналісти, ймовірніше за все, будуть скорочувати деякі відділи державної служби.

Подумати про пошук нової роботи, ймовірніше за усе, доведеться працівникам обласних та районних відділів освіти. Для економії кошів, такі будуть об’єднуватись у спеціальні центри розрахунків та обслуговуватимуть відразу кілька районів.Скорочення працівників

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.