Меню

Розмір заробітної плати поліції в 2019 році в Україні

Взявши напрямок на кардинальне очищення правоохоронної системи в країні та підвищення авторитету поліцейського у суспільстві, уряд просто не міг не змінити і оплату праці працівників цієї галузі. Важливо було забезпечити прозорість нарахування, мотивувати працівників до плідної роботи та попередити будь-які факти корупції. Зарплата поліції у 2019 році в Україні порівняно із попередніми роками буде вищою.підвищення авторитету поліцейського у суспільстві

Продовження змін

Як відомо реформування правоохоронної сфери розпочалось в 2017-му році. Тоді на проведення змін з державного бюджету урядом було виділено 26 мільярди гривень. Майже 23 мільйони було витрачено на наступний, тобто 2018-й рік. Як вказують аналітики, ймовірніше за все, приблизно 20-22 мільярди гривень буде використано з державного бюджету країни для завершення розпочатих реформ. Варто зазначити, що приблизно 80-82% із названих сум використано для виплати працівникам правоохоронної системи заробітних плат.

Звісно, підвищений розмір заробітної плати поліції в 2019 році в Україні, передбачає і підвищені вимоги до кандидатів. На зміну культу вищої освіти, за прикладом розвинених країн, приходить культ сили та кмітливості поліцейського. Тобто, кожна достойна та фізично сильна особа відтепер може стати патрульним. Важливим аспектом залишається психологічна готовність працівника поліції до відкритого протистояння із небезпечними злочинцями. Оскільки усім працівникам поліції у разі потреби відтепер дозволяється використовувати вогнепальну зброю та інші засоби фізичного впливу, управління обов’язково повинно дуже уважно тестувати та перевіряти потенційних претендентів.

Основні складові зарплати поліцейського

Грошове забезпечення працівникам поліції пропонує не тільки сам оклад, заробітна плата цих працівників складається із кількох частин.

 1. Оклад. Це основна частина заробітної плати поліцейського. Вона не може бути меншою, аніж мінімально визначена та гарантована державою. Дізнатись мінімальну суму можна в тарифній сітці, оприлюднену урядом. У 2019-му році для першого розряду пропонується сума 1921 гривні. З 2020-го – 2073 гривні. Звісно, поліцейські отримуватимуть оклад з перерахунку до їхнього розряду, тобто посади, яку вони займають.
 2. Доплата. Це ті кошти, які будуть отримувати поліцейські за свою наднормову роботу чи особливу складну роботу. Ймовірно, сюди будуть включатись: виплати за роботу у святкові дні, нічний час, а також за заміни та виконання наднормової роботи.
 3. Надбавки. На такі можна розраховувати тим працівникам правоохоронної системи, котрі чимось вирізняються з-поміж інших. Як приклад, надбавку можна отримувати за знання іноземних мов, науковий ступінь, військове звання, вислугу років тощо.
 4. Премії. Такі поліцейські можуть отримувати за успішне виконання певної роботи, а також з нагоди професійного свята чи Дня незалежності тощо. реформування правоохоронної сфери
Читайте також:  Повышение зарплата врача в 2022 году в Украине

На які суми можна розраховувати?

Як дають зрозуміти останні новини про підвищення зарплати працівників поліції в Україні, на найбільшу суму в сфері правоохоронних органів зможуть розраховувати керівники відділів та структур. Так, Голова Національної поліції зможе отримувати аж по 100 тисяч. гривень в місяць. Приблизно на 20 тис. менше, а саме 80 тис. гривень зможе кожного місяця забирати заступник Голови.

На сходинку нижче по заробітній платі стоять спецслужби. Підвищення зарплати поліцейським дає змогу представникам цього спецпідрозділу  отримувати від 21 тисячі гривень кожного місяця.

Мінімальна заробітна плата для працівників карних та слідчих відділів становитиме в Україні 12-14 тис. гривень на місяць.

Працівник патрульної служби, котрий пройшов усі відповідні перевірки, а також несе відповідальність за використання ним довіреної вогнепальної зброї, може розраховувати на суму від 9-11 тис. гривень.

Найменше в правоохоронній системі України матимуть дільничі. Для них пропонується оклад від 9-ти тис. гривень.

Варто зазначити, що названі цифри є мінімальними. До них також будуть доплюсовуватись надбавки за вислугу років, а також премії та доплати.

Окрім цього, зарплата поліцейським може бути збільшеною і зовсім не очікувано. Таке рішення уряд може прийняти у разі стабільного економічної ситуації в країні.про підвищення зарплати працівників поліції в Україні

Відрахування із зарплати

Як і у випадку інших офіційно влаштованих на роботу працівників, із заробітної плати правоохоронців також відбуваються відрахування.

Читайте також:  Повышение зарплаты госслужащих в 2021 году в Украине

Такі передбачають 3 основні пункти:

 • військовий збір – становить 1,5% від нарахованої за місяць зарплати;
 • ПДФО – 18%.

Чи відбудеться індексація зарплат поліції в новому році?

На даний момент самі урядовці та депутати не можуть дати однозначну відповідь на запитання: індексація зарплати поліції в Україні. В 2018-му році вона здійснювалась та становила 25%. З цього часу економічна ситуація в країні значно покращилась. Точно спрогнозувати чи буде мати місце інфляція наперед складно. Звісно, таке явища за один рік навряд чи вдасться швидко зупинити. Показник ймовірної інфляції буде закладений в державний бюджет на 2019-й рік. Представники міністерства пообіцяли українцям, що гривня не буде знецінюватись більше, аніж на 11% протягом наступного року. Це хороша новина, котра дає змогу поліцейським бути впевненими у стабільності своєї зарплати відносно долара.

Чи варто поліції остерігатись скорочення?

Не варто правоохоронцям, запевняють чиновники, остерігатись масового скорочення поліції в 2019 році в Україні. Не для того ж, відбувалось таке масштабне реформування усієї сфери.

На сьогодні все ще відчувається потреба у відповідальних та незаплямованих корупційними схемами патрульних. Окрім цього, особливо велика потреба сьогодні відчувається в професійних та кмітливих слідчих. Аваков запропонував навчальним вузам МВС особливу увагу звернути на цей напрямок.

Зарплата поліцейських за кордоном

Для того, щоб зрозуміти наскільки великою є зарплата українських правоохоронців, доцільно назвати і суми, які отримують представники цієї галузі у інших зарубіжних країнах.

В сусідній Польщі оклад правоохоронців прямо залежить від посади, яку їм доводиться займати в системі. Так, найменше отримує звичайний рядовий поліцейський (патрульний). Йому польський уряд пропонує 3413 злотих (щоб перевести в гривні, потрібно множити щонайменше на 7). Для інших посад передбачені такі суми:

 • зарплата слідчого поліції – 4577 злотих;
 • начальник відділку – 6470 злотих;
 • експерт-криміналіст – від 6081 злотих;
 • інспектор – 4295 злотих;
 • комендант міського відділу – 9136 злотих.

В Литві найменша зарплата  правоохоронця після оплати усіх податків становить щонайменше 700 євро. Для працівників середньої ланки передбачаються суми у 850 євро, а для старшого складу – від 900 євро.

Читайте також:  Розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2020 році в Україні

Заробітна плата американського поліцейського з освітою розпочинається із 30 тисяч доларів на рік. Для слідчих пропонується зарплата від 4 тис. доларів в місяць. Найбільше може отримувати керівник – комісар – до 10-12 тис. доларів в місяць.

Сума, яку отримують працівники правоохоронної сфери в різних країнах:

 • РФ – 460-480 дол. в місяць;
 • Франція – 270 дол. в місяць;
 • Фінляндія – 5000 дол. в місяць;
 • Німеччина – 2800-3000 дол. в місяць;
 • США – 4000 дол. в місяць.

Корисним для України, як запевняють деякі чиновники та політологи, стане практика розвинених країн суттєво не віддаляти зарплати поліцейських різних рівнів та установ. Звісно, для стимулу та престижу різниця обов’язково повинна бути, однак, вона не може становити 20 разів, як у випадку української правоохоронної системи. Розрив між керівниками та виконавцями потрібно скоротити на думку багатьох депутатів до п’яти.працівники правоохоронної сфери

Чому звільняються із поліції?

Незважаючи на систематичні підвищення окладів для працівників правоохоронної сфери, текучість кадрів залишається все ще на високому рівні. Серед основних причин звільнення поліцейські називають:

 • невисокий рівень зарплати – фізично підготовлений молодий чоловік, що чудово володіє вогнепальною зброєю, різними тактиками захисту сьогодні може з легкістю влаштуватись в охоронну приватну компанію та отримувати від 800-1200 доларів у місяць;
 • незручний графік роботи – патрульні працюють за таким графіком: 2 робочі дні, 2 дні вихідні, 2 нічних зміни, 2 дні вихідні;
 • небезпека – часто патрульним доводиться мати справу із агресивними та озброєними молодиками, а також наркоманами та людьми під дією алкогольного сп’яніння, передбачити дію яких дуже складно.

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.