Меню

Розмір заробітної плати військовим в 2019 році в Україні

Не можуть без належного фінансового забезпечення залишатись ті, хто ризикуючи власним життям, сміливо захищає батьківщину на сході країни вже чотири років поспіль. Про це в один голос повідомляють як волонтерські організації, так і представники ЗМІ, і, навіть, деякі чиновники. Про те, що зарплата військовим у 2019 році в Україні, неодноразово повідомляли і представники оборонних структур та й сам прем’єр-міністр.сміливо захищає батьківщину на сході країни

Заробітна плата армійця

Так само, як і заробітна плата бюджетників, щомісячна винагорода за роботу армійця складається із окремих частин. Основна її частина – оклад. Його вираховують відповідно до тарифної сітки та встановленого державою прожиткового мінімуму. В тарифній сітці міститься розряд, що присвоюється відповідно до посади військовика, а також тарифний коефіцієнт, на котрий потрібно множити прожитковий мінімум.

Для кращого розуміння способу обчислення окладу військового, варто навести такий приклад. Людина служить в Збройних Силах та займає посаду командира роти. Відповідно до закону, для працівників на такій посаді передбачається 17-й тарифний розряд. В тарифній сітці знаходимо інформацію про коефіцієнт для 17-го розряду – 2,32. Помноживши його на встановлений урядом для усіх громадян прожитковий мінімум на 20219-й рік, отримуємо суму окладу 4090 грн.

Звичайно, грошове забезпечення військовослужбовців складається не тільки із окладу. Окрім цього, до зарплати армійця також дораховують надбавку за стаж (або іншими словами вислугу років), оклад за військове звання.

Додаткова частина зарплати містить також:

 • щомісячні (щоквартальні) премії;
 • доплату за виконання важливих завдань – виплачується незалежно від посади та звання, однакова для усіх військових – 50% від суми окладу.

Розмір заробітної плати військовим в 2019 році в Україні також буде напряму залежати і від того, чи «несе службу» армієць в зоні АТО і, якщо так, то в якій саме лінії фронту. Так, якщо він не перебуває на лінії зіткнення (тобто, на 2-й чи 3-й лінії), тоді кожного місяця йому додатково дораховують ще по 4,5 тис. гривень. Для тих же захисників, котрі захищають державу на лінії вогню (зіткнення), передбачає щомісячна доплата у розмірі 10 тис. гривень.Заробітна плата армійця

Що отримують військові зараз?

Питання чи піднімуть зарплату військовослужбовцям у 2019 році до сьогодні залишається відкритим. Хоча чиновники багато разів обіцяли переглянути оклад армійців, вже протягом трьох років поспіль індексації так і не відбулось.

Якщо порівнювати зарплату військового із середньостатистичною по Україні, то варто сказати, що деякі військові отримують навіть менше коштів за свою зарплату, аніж, скажімо менеджери середньої ланки.

Читайте також:  Підвищення зарплати психолога у 2021 році в Україні

Для порівняння варто вказати суми.

Середня зарплата наприкінець 2018 – на початок 2019 року – 9150 грн.

Нижче наведено нарахування зарплати військовим відповідно до їхніх посад, звань та участі в АТО.

 • Стрілець – приблизно 8540 грн. (якщо проходить службу на фронті, тоді – 13040 та 18540 грн. відповідно до дистанції від лінії зіткнення);
 • Водій – майже 8600 (на фронті – 13100 та 18600 грн. відповідно);
 • Командир відділення (який має звання молодшого сержанту) – 13 500 грн. (в АТО – 14 000 та 19500 грн. відповідно);
 • Лейтенант – 9500 грн. (на війні – 14 000 та 19500 гн. Відповідно);
 • Командир роти (котрому присвоєно звання капітана) – від 11 000 грн. (на фронті – 15500 чи 21000 грн.);
 • Командир бригади (має звання підполковника) – 16 000грн. (в АТО – 20 500 або 26 00 грн.).

Варто також наголосити, що названі суми не є тими, які реально військовослужбовець отримує на руки. Забрати з каси йому вдасться приблизно 80% від названих сум.

Враховуючи нинішні ціни та величезні навантаження на військових, сам Полторак звернувся до прем’єр-міністра з проханням переглянути суми, які отримують сьогодні військові.Що отримують військові зараз

Що обіцяють?

Останні новини про підвищення окладів військовим в Україні дають зрозуміти, що вже з початком наступного року армійці будуть забезпечуватись фінансово значно краще. В першу чергу суттєво повинна збільшитись основна частина заробітної плати – оклад.

Вже зараз відомі найменші суми, на котрі зможуть розраховувати військові відповідно до зайнятої посади та, відповідно, тарифного розряду.

 • Рядові та сержанти, а також старшини – від 3630 грн.
 • Командири роти – щонайменше 4470 грн.
 • Командири батальйону, а також загону – 5510 грн.
 • Офіцери – майже 6000 грн.
 • Старші офіцери – щонайменше 6260 грн.
 • Начальники штабів та заступники командувача ВС – від 10730 гр.

Додатково можна сподіватись на отримання коштів за присвоєне звання.

 • Рядовий, матрос – мінімум 560 грн.
 • Сержанти – найменше 780 грн.
 • Прапорщики – від 1010 грн.
 • Старший лейтенант – 1270 грн.
 • Капітани та полковники – 1560 грн.

Найбільша сума, звісно ж, забезпечується генералам армії. За це почесне звання вони зможуть отримувати від 1860 грн.

Читайте також:  Індексація за червень 2022 року в Україні

Таким чином, вже з 2019-го року рядовим буде нараховуватись зарплата у розмірі – 14100 грн. Сержанти та старші сержанти матимуть мінімальну зарплату від 15800 грн. Що ж стосується зарплати офіцерів, то для них держава забезпечить від 17600 грн.

Для того, щоб новобранці охочіше служили в армії, уряд пропонує грошову єдино разову винагороду для тих, хто підписав із ЗСУ свій перший контракт.

Звісно, зазначені цифри не будуть максимальними. Із збільшенням прожиткового мінімуму автоматично буде зростати і зарплата військового.Що обіцяють

Як щодо індексації?

Як вже зазначалось вище, протягом трьох років поспіль не відбувалось індексації. Точно відповісти чи буде мати місце така в 2019-му році поки що складно. В усякому разі ствердних повідомлень від чиновників ще не надходило. Варто зазначити, що індексація зарплати військовим в Україні може відбуватись в тому разі, якщо збережеться ще таке економічне явище, як інфляція.

Експерти зазначають, що хоча грошова одиниця і не знецінюється так швидко, як у попередні роки, проте швидко зупинити інфляцію просто неможливо. Запланований її рівень на 2019-й рік становить – 11% максимум. Таким чином, якщо й індексація відбудеться, то вона не може бути більшою, аніж 11%.

Чи буде скорочення?

Про будь-яке скорочення військових в 2019 році в Україні з офіційних джерел не повідомляється. Враховуючи ще досить нестабільну ситуацію в країні, потреба у професійній та численній армії залишається стабільно високою. Найбільша потреба зараз, як вказують деякі чиновники, відчувається у добре підготовлених офіцерах. Як відомо, наприкінці 2018-го – на початку 2019-го років приблизно 20 тисяч військовослужбовців відмовилось від повторного підписання контракту із ЗСУ. Замінити їх доведеться новими та поки що недосвідченими молодими військовими.

Не заперечується керівництвом держави ймовірність структурних змін в деяких службах та підрозділах, однак, це зовсім не означає, що військові залишаться без роботи, адже їх просто можуть перевести на інший об’єкт.Чи буде скорочення

Грошові допомоги для військових

Окрім самої заробітної плати, українські військові також можуть розраховувати і на отримання деяких додаткових варіантів піль та допомоги. Так, для кожного військового, котрий підписує свій перший контракт, гарантується єдино разова грошова премія. Усім, хто звільняється з роботи також передбачені виплати з урахуванням окладу працівника.

Українські військові можуть розраховувати на грошову допомогу для свого оздоровлення.

Одноразова грошова допомога гарантована й тим, хто став інвалідом чи тимчасово втратив свою працездатність. При цьому не важливо чи доведена ця інвалідність медичною комісією чи ні.

Читайте також:  Зарплата пилота у 2020 році в Україні

100% від своєї заробітної плати отримає військовослужбовець в тому разі, якщо переїде в інший населений пункт для несення військової служби. Також держава виплатить ще по 50% від заробітної плати армійця на кожного члена родини, котрий переїжджає на інше місце проживання разом із військовим.

Не грошове забезпечення

Окрім грошових виплат, армійці в Україні мають право скористатись і пільгами, встановленими урядом для представників цієї професії.

Ось лише деякі з них:

 • можливість лікуватись в санаторіях та відпочивати на туристичних базах разом із членами своєї родини у закладах, що перебувають у власності Міністерства оборони чи з котрими це міністерство співпрацює;
 • безкоштовний проїзд в будь-якому громадському транспорті (в тому числі й авіа- та морських суднах) в межах країни;
 • безкоштовне житло за умов переїзду в інше місце для несення військової служби;
 • позачергове підключення стаціонарного телефону;
 • право на отримання безкоштовного постійного житла за умови стажу в армії понад 20 років;
 • можливість позачергового зарахування дітей військового в освітні дошкільні та шкільні заклади;
 • право на безкоштовний одяг для військового;
 • безкоштовне медичне обслуговування незалежно від діагнозу.

Пенсія військового

Як обіцяють урядовці, неодмінно зросте і пенсійне забезпечення військовослужбовців у 2019 році в Україні. Порівняно із пенсією 2018-го року, загальна сума виплат в 2019-му зросте, щонайменше, на 750 гривень. На таку ж надбавку зможуть розраховувати військові також і в 2020-му році. Таким чином, всього лише за останні 3 роки пенсійне забезпечення військових збільшиться приблизно у 2-2,5 рази (в грошовому еквіваленті – майже 3 тис. гривень плюс). Нараховуючи пенсії, до уваги будуть приймати також: загальний стаж, кількість років, відданих армії, обставин виходу на пенсію, звання.

Така позитивна зміна потішить колишніх працівників 12-ти відомств. Загальна ж кількість військових пенсіонерів, які можуть розраховувати на більші пенсійні виплати, становить за попередніми розрахунками 498 тисяч осіб.Пенсія військового

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.