Меню

Зарплата прикордонників у 2020 році в Україні

Прикордонники – військова спеціальність, головним завданням якої є захисту кордонів Батьківщини. Військовослужбовці, діяльність яких пов’язана з ризиком для життя, готові піти на все лише б нелегали і злочинні угруповання не перетнули кордони, а товари, які транспортуються в бік країни були безпечними.

Саме з цих причин розмір зарплати прикордонників у 2020 році в Україні має бути гідним.

Прикордоонник в Україні

Служба українських прикордонників – особливості

Прикордонники відносяться до державних службовців. Для вступу на службу солдат повинен відповідати певним критеріям:

 • мати відмітку про службу в збройних силах;
 • мати відповідну спеціальну освіту;
 • володіти знаннями рідної мови;
 • мати вік від 18 до 45 років;
 • не бути судимим.

Для того, щоб служити прикордонником необхідно мати громадянство України, бути психологічно стійкою особистістю, вміти приймати правильні рішення в екстремальних ситуаціях, володіти прийомами самооборони.

Прикордонником може стати не кожен. Для вступу на службу майбутнйі співробітник проходить спеціальне тестування і перевірку на рівень інтелекту. По завершенню перевірки та участі в конкурсі комісія приймає рішення про призначення солдата на службу.

Останні роки показали, що багато військовослужбовців і державних службовців скаржаться на низьку зарплату. Уряд врахував побажання працівників, тому розмір заробітної плати прикордонника в 2020 році в Україні переглянутий. Вже в кінці січня військовослужбовці і захисники кордону познайомляться ближче з грошовою винагородою.

Грошове забезпечення працівникам прикордонної служби – подробиці

З початку військових дій на Донбасі та окупації Криму зарплата прикордонника становила 14 тис. грн. Далі з невідомих причин вона стала стрімко зменшуватися.

Сьогодні грошове забезпечення працівникам прикордонної служби доведено до мінімуму і становить 8 тис. грн.  точки зору захисників такий стан справ із зарплатою захисників кордонів є принизливим у порівнянні з іншими професіями. Тому вони вважають, що середній відсоток підвищення повинен становити не менше 30%.

Читайте також:  Зарплата в органах місцевого самоврядування у 2020 році в Україні
Заробітня платня пррикордонників

Перше звернення прикордонників було почуто в 2018 році, на той момент мінімалка з усіма доплатами становила 7 тис. грн. Після цього уряд прийняв перше рішення з підвищення, внаслідок чого збільшення склало 2 тис. грн.

Останні новини про підвищення зарплати працівників прикордонної служби в Україні показали, що з державної казни на проведення заходів було виділено не менше 4,2 млрд. грн.

Зазначені кошти були спрямовані на підвищення зарплат рядового складу прикордонників, офіцерів і військовослужбовців прикордонних військ. Найвища зарплата на кінець 2019 року була у вищого офіцерського складу і становила не менше 15,5 тис. грн.

Загальні відомості про зарплату прикордонників у 2020 році

Головними напрямками 2020 року є заходи, спрямовані на нормалізацію економічного становища в країні, демографічної ситуації і зміцнення обороноздатності країни.

На сьогоднішній день збройні сили України є головним зброю проти окупантів та інших загарбників. Події 2014 року показали, що при нападі на країну, перший відсіч дають прикордонні війська. Саме від професіоналізму прикордонників залежить подальша доля України та прийняття рішень владою.

З метою нормалізації ситуації в країні і створення нової армії уряд направив максимум сил на посилення збройних сил. Допомога ЄС та інших союзників допомогла дізнатися військовослужбовцям про нову зброю, навчила користуватися нею.

Програма навчання, що проводиться серед військовослужбовців і прикордонників в 2019 році, передбачала не тільки вдосконалення навичок зі знаннями, а й виплату грошового забезпечення. Першими підвищення зарплати отримали особи, які проходять службу на лінії зіткнення з ворогом. Саме вони зрозуміли наскільки держава цінує їх і зацікавлена у збільшенні кількості професійних кадрів.

Після прийняття бюджету 2020 стало відомо, що новий рік підготував військовослужбовцям і прикордонникам сюрприз у вигляді підвищення зарплати та інших видів нарахування. Крім цього, в новому періоді не виключена індексація зарплати прикордонників в Україні, яка напряму залежить від економічної стабільності в країні.

Читайте також:  Каким будет повышение зарплаты работников аппарата суда в 2022 году?

Як і коли буде проводитися індексація, прикордонники дізнаються трохи пізніше і будуть здивовані приємною грошової допомоги з боку держави.

Хто може розраховувати на високу зарплату?

Те, що новий рік підготував сюрприз у вигляді підвищення зарплати для прикордонників вже не новизна. Однак, багатьох з них цікавить, у кого зарплата буде найвищою і які критерії є вирішальними при нарахуванні грошового забезпечення.

Згідно з останніми даними, рівень зарплати прикордонника залежить від військового стажу, звання, ступеня ризику і близькості до лінії дотику з окупованими територіями.

Із зазначеного можна зробити висновок, що найвищою стане зарплата у офіцерського складу, який проходить службу в безпосередній близькості до території Донбасу і кордонів РФ. Середнє зростання грошового забезпечення в 2020 році складе 33,3%.

З інформаційних джерел стало відомо, що вже цього року прикордонники отримуватимуть таку зарплату:

 • рядові прикордонники, знову прийняті на службу і не мають звання – 10 ТЗ. грн.;
 • взводний зі званням офіцера – 18-25 тис. грн.;
 • старшина – 15 тис. грн.;
 • офіцерський склад – 20 тис. грн.;
 • волонтерський склад і лікарі, що проходять службу в небезпечних зонах-15,5 ТЗ. грн.;
 • моряки-прикордонники, що забезпечують захист кордонів з боку моря-18 тис. грн.;
 • льотчики, діяльність яких спрямовані на захист країни з боку неба – 21 тис. грн.

На сьогоднішній день зазначені зарплати є гідними і обґрунтованими. При цьому цифри не є кінцевими, оскільки кожен з військовослужбовців має право на підвищення по посаді і вдосконалення професійних навичок, сто також заохочується у грошовому вираженні.

Чи буде скорочення прикордонників у 2020 році?

Напередодні нового року серед прикордонників пішли чутки про майбутнє скорочення. Перш ніж вірити їм, влада рекомендує ознайомитися із законодавчими змінами.

Скорочення прикордонників в 2020 році в Україні передбачає проведення робіт з підтвердження особистої кваліфікації. Сьогодні на посадах залишаться особи, які довели власний рівень професіоналізму.

Минув час просиджування штанів. Для того, щоб бути прикордонником, необхідно бути фізичним міцним і здоровим співробітником, володіти відповідним рівнем знань і навичок, уміти приймати правильні рішення.

Читайте також:  Повышение зарплаты бюджетников в 2021 году в УкраинеПсихологічний фактор, що передбачає вміння спілкування з людьми є вирішальним при прийомі на роботу. Тому не варто дивуватися, якщо офіцер буде знижений за посадою або зовсім покине службу по профнепридатності. Такі ситуації не підводять під поняття скорочення штатів, вони мають на увазі їх вдосконалення.

Резюме

Прикордонник – спеціальність, що вимагає наявність спеціальних професійних навичок. Складність роботи полягає з постійним ризиком для життя. Тому урядом прийнято рішення про перегляд рівня зарплати в бік її підвищення.

Нове грошове забезпечення здивує військовослужбовців вже в січні. Отримувати високу зарплату і залишитися на престижній сьогодні службі зможуть прикордонники, які довели рівень придатності та професіоналізму.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.