Меню

Чи 2022 рік високосний?

Беззаперечно, кожному мешканцю великого міста чи маленького села відомо, що у звичайному році 365 діб, а раз на чотири роки трапляється рік в якому на одну добу більше. Це високосний рік, з яким пов’язано багато переконань в тому, що він є нещасливим. Тому не дивно, що багатьох цікавить питання: наступний 2022 рік високосний, чи ні?

За велінням Цезаря

Оскільки природа – це не машина, то і Земля робить один оберт навколо Сонця, не за повну кількість обертів навколо власної осі. Таким чином, один рік триває трохи більше ніж 365 діб, а саме 365 діб 5 годин 48 хвилин и 14 секунд. Може не з такою точністю до секунд, але цей факт був відомий астрономам ще в 45 столітті до н.е.

У Древньому Римі імператор поважався майже так, як і боги, тому він міг легко змінити календар. Вніс зміни у діючий календар, врахувавши 24 години, що набігають за чотири роки, Гай Юлій Цезар. За його велінням було стали додавати добу до останнього місяця в році. Таким місяцем у Древньому римі був лютий.наступний 2020 рік високосний, чи ні?

Цікаво, що в ті часи в лютому не було 29 числа, проте було два 24. Можливо, це була спроба схитрувати і обійти нещасливу добу, як наприклад відсутність 13 поверхів у деяких хмарочосах чи відсутність будинків із номером 13 на вулицях у деяких населених пунктах.

Так це чи ні, але Юлію Цезарю ця хитрість не допомогла, і замість довгих років правління він загинув від рук зрадників, переживши лише один високосний рік.

Після з’ясування історії виникнення цього явища слід дізнатися, як визначити, який рік є таким і чи 2022 рік високосний.

Читайте також:  Календарь учебного 2020-2021 года в Украине

Високосний рік у Григоріанському календарі

Зараз людство користується Григоріанським календарем, який біло започатковано у XVI столітті Римським Папою Григорієм. Він враховує різницю між календарним і астрономічним роком (5 годин 48 хвилин и 14 секунд) до секунди, тому кожні 100 років один високосний рік скасовується.

Є певний алгоритм у визначенні року, який буде високосним і в якому додаткову добу буде скасовано. Так, високосним роком для простоти визначення обрано кожний четвертий рік, який кратний 4. Такими роками є, наприклад, 1976, 1998, 2012.

Скасовується такий рік при зміні століть, тобто у рік, який є кратним 100. Тому не були високосними 1700, 1800 і 1900 роки. Але не кожен рік на зламі століть є високосним, оскільки зайва доба набігає не за 100, а за 123 роки. Цей факт теж враховано у Григоріанському календарі, тому рік, що є кратним 100 та 400 також є високосним. Це стосується наприклад 1600 року та 2000.Зараз людство користується Григоріанським календарем

Але і у такому точному Григоріанському календарі при врахуванні різниці між астрономічним та календарним роком лишається зайвий час – 2 секунди. Їх двічі в рік додають до доби 30 червня та 31 грудня. Відбувається це о 23:59:59.

Читайте також:  Посівний календар огородника на 2022 рік (Україна)

Звичайно можна звернутися до переліку високосних років або запам’ятати, який рік був високосним, і від нього вести відлік до наступного. Але проста математична дія – ділення на 4 допоможе легко визначити, скільки ж днів буде у 2022 році. А в ньому буде 366 діб, оскільки його можливо поділити.

Забобони та прикмети високосного року

За переконаннями багатьох людей високосний рік несе безліч проблем не лише особистого, але й планетарного характеру, як от збільшення смертності, зниження народжуваності, війни, стихійні лиха та техногенні катаклізми.

Проте дослідження статистичних даних та вивчення історії розвінчують ці міфи. Між динамікою народжуваності та смертності і високосними роками відсутній будь-який зв’язок. А дати таких історичних подій, як Жовтнева революція (1917), Друга світова війна (1939) та початок зброєних конфліктів на сході України (2014) свідчать, що криваві лиха також не пов’язані з цим явищем.

І хоч у глобальному масштабі безпечність високосного року для людства можна довести, проте багато хто все ж таки, приймаючи доленосне для себе рішення, буде намагатися не іти в супереч прикметам. А прикмети високосного року говорять, що:

  • ​ у цьому році не можна одружуватися, бо шлюб буде нетривалим;
  • ​ не можна розлучатися, бо ще довго не налагодиться особисте життя;
  • ​ не можна розпочинати нові справи: будувати новий дім, змінювати місце роботи, робити великі покупки, витрачати значні суми грошей;
  •  вагітним не можна у цьому році стригти волосся, щоб народити розумово та психічно здорову дитину;
  • ​ людям похилого року не можна у високосний рік купувати речі «на смерть», бо після покупки життя не буде довгим;
  • ​ не можна збирати гриби, бо навіть їстівні можуть виявитися отруйними. Можливо лише ця прикмета має під собою наукове підґрунтя. Цикл життя будь-якої грибниці складає три роки, а на четвертий вона вироджується, тому і їсти гриби з неї небезпечно. безпечність високосного року
Читайте також:  Релігіний календар на квітень 2022 року в Україні

Це далеко не повний перелік існуючих прикмет і забобонів. Вірити їм чи ні, це особиста справа кожного, проте і забобонних людей і тих, хто в прикмети не вірить, можна заспокоїти, оскільки наступний 2022 рік не є високосним.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.