Меню

Розмір аліментів на дитину 2021 в Україні

Виплата аліментів в Україні може бути добровільною і примусовою. Як нараховуються гроші, як вони стягуються у примусовому порядку залежить від нормативних актів та дій юриста. Дізнатися розмір аліментів на дитину в 2021 в Україні можна за допомогою консультації юриста, спілкування на тематичних сайтах або ознайомлення із законодавчими нововведеннями.

Розмір аліментів на дітей в Україні в 2021 році

Стягнення аліментів з батька

Виплата аліментів проводиться в разі розлучення батьків, відмови одного з них надавати матеріальну та іншу допомогу. Грошові кошти виплачуються або стягуються примусово до настання повноліття або до 23-річного віку дитини (в разі його навчання у вищому навчальному закладі). Останні новини о аліментах в Україні інформують, що при взаємній згоді батьків про грошову допомогу, домовленість може бути усною або представлена у вигляді письмової угоди.

В інших ситуаціях процес визначення розміру грошової допомоги розглядається в судовому органі. Для цього батько, з яким проживає дитина повинна подати позовну заяву в судові органи.

Кожен із зазначених способів має нюанси, які треба знати та враховувати. До них відноситься: визначення точної суми грошової винагороди, різновид і своєчасність виплати. Для присудження виплати аліментів необхідно подати наступний перелік паперів:

 • докази фінансового забезпечення та наявності доходів у батька;
 • видаткові документи (чеки, квитанції) про утримання дитини;
 • метрика про народження;
 • документ, що підтверджує особу, інн (копії);
 • власноруч написану позовну заяву.

Перелік документів носить рекомендаційний характер і залежить від індивідуальності ситуації. Позовна заява подається до суду, розміщений за місцем проживання позивача.

Держмито за подання позовної заяви про сплату аліментів

Згідно з нормами законодавства, позивач звільняється від внесення судового збору. Видаткова частина справи лягає на плечі відповідача. Максимальні втрати, покладені на позивача, зводяться до оплати праці юриста/адвоката. Надалі витрачені кошти можуть бути в судовому порядку стягнуті з відповідача.

Особливості нових виплат

Новий закон про аліменти 2021

Розмір грошових виплат відповідачем визначає новий закон про аліменти 2021. Кінцевий розмір грошової допомоги залежить від розміру прожиткового мінімуму (далі – ПМ). У новому році показник ПМ складе:

Грудень 2020

 • дітки з нульового до 6-річного віку-1921 грн.;
 • школярі та підлітки аж до повноліття – 2395 грн.

Липень 2021

 • дітки з нульового до шестирічного віку-1953 грн.;
 • школярі та підлітки аж до повноліття – 2435 грн.

Грудень 2021

 • діти від 0 до 6 років – 2015 грн.;
 • діти від 6 років аж до повноліття – 2513 грн.

Постійно бути в курсі подій допоможе інформаційний юридичний портал де розміщені аліменти на 2021 рік в Україні, таблиця на якому є стовідсотково достовірною.

Допомога розведеним матерям і опікунам буде розраховуватися як різниця між ПМ і середньомісячним доходом членів сім’ї, що просиджують на одній квадратурі. При призначенні виплат варто розуміти, що в судовому порядку сума аліментів може бути значно нижче, ніж при добровільній угоді.

Виплата аліментів після досягнення 18-ліття

Законодавство України передбачає виплату аліментів по досягненню дитиною 18 років за наявності документа, що підтверджує факт навчання в навчальному закладі, а також у випадках, коли дитина є непрацездатною і потребує грошової допомоги з боку другого з батьків.

Терміни нарахування та виплати аліментів

Початком виплати аліментів вважається період подачі позовної заяви в судові органи. Примусове отримання грошових коштів можливо при наявності виконавчого листа.

Заява на аліменти в 2021 році

Якою буде грошова допомога становиться відомо під час розгляду позовної заяви, залежить від наступних факторів:

 • матеріальної забезпеченості дитини та стану її здоров’я;
 • наявність у відповідача інших неповнолітніх дітей або не здатних повноцінно працювати родичів;
 • інші обставини істотного значення.
Читайте також:  Размер пособия на погребение 2021 год

Мінімальний розмір виплат визначається сімейним законодавством, не повинен бути менше одного розміру ПМ. Зазначений факт має значення, коли стягуються аліменти з безробітного. Якщо відповідач має постійне місце роботи або дохід, аліменти стягуються за іншим порядком:

 • 25% – вираховується із заробітної плати (при наявності 1 дитини);
 • 33% – відповідач зобов’язаний виплачувати аліменти на двох дітей;
 • 50% від заробітку-аліменти на трьох дітей.

Максимальний розмір виплат згідно чинного законодавства повинен не привищувати 10 ПМ. Фіксована сума грошової допомоги позивачу може бути призначена при підтвердженні відповідачем факту мінливості доходів і відсутності фінансової стабільності. Зазначений спосіб стягнення практикується при нарахуванні аліментів із заробітної плати моряків.

Розмір аліментів з безробітного

Сумні дані статистики показують збільшення кількості розлучень і безробітних. Незалежно від відсутності постійних доходів у зазначеної категорії осіб, дитина не винна в проблемах батька і його недостатньої забезпеченості.

З цих причин аліменти 2021 якщо батько не працює призначаються у фіксованій сумі, який як правило не перевищує мінімальний розмір виплат. Відсутність доказів факту працевлаштування, постійного проживання не дозволяє встановити судом відсоток аліментів від заробітку.

Якщо відповідач порядний, не має проблем з законом і труднощі у нього тимчасові, призначається Мінімальна сума аліментів. Якщо відповідач викликає підозри, має власні квартири, машини, відпочиває на дорогих курортах і прикидається бідним, суд приймає рішення при наявності відповідних доказів.

Зміна суми аліментів у 2021 році

Можна чи ні змінити грошовий показник аліментів, актуальне на сьогоднішній час питання. В новому році можливість передбачена чинним законодавством, може встановлюватися батьками особисто або присуджуватися судовими органами. Розмір грошової допомоги залежить від ступеня забезпеченості відповідача і ситуацій, що змушують позивача вимагати підвищені аліменти.

Читайте також:  Субсидия в 2021 году в Украине

Судова практика в Україні показує, що зміна розміру виплат в сторону збільшення може мати місце при наявності у дитини інвалідності та підвищення витрат на його утримання. Зменшення розміру аліментів можливо при підтвердженні факту інвалідності у батька.

Важливо! Перераховані аліменти будуть стягуватися з батька на законних підставах після набрання рішенням суду чинності.

Інші обов’язки відповідача перед дитиною

Після розлучення в сім’ї відповідач зобов’язаний виплачувати аліменти, нести інші витрати і брати участь в житті дитини. У даній ситуації мова йде про матеріальну допомогу на лікування, реабілітацію, розкриття прихованих особливостей дитини. Покриття витрат може бути самостійним і судовим. Перший варіант вважається кращим, оскільки не порушує психіку дитини і матері.

Резюме

Розмір аліментів в 2021 році залежить від законодавчо затвердженого прожиткового мінімуму. У новому році він буде переглядатися тричі, у зв’язку з чим мінімальний розмір аліментів може змінюватися 3 рази.

Кращим способом стягнення аліментів як і раніше залишається добровільний. Хороші відносини між батьками після розлучення гарантія психоемоційної стійкості дитини.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.