Меню

Робочий календар на 2018 рік для України

Виробничий календар складається задовго до початку року і потрібний як підприємствам та компаніям, так і окремим людям. Він змінюється кожного року. Трапляється так, що деякі свята випадають у вихідні, тому в нашій державі, вихідним стає наступний понеділок. Робочий календар на 2018 рік для України вже складений. Його можна роздрукувати, звернувшись до сайтів «Бухгалтер 911», «Лігазакон».

Для чого потрібен календар?

В кожній компанії та установі складаються графіки, як в цілому на підприємство, так і для окремих категорій працівників та відділів. Це допомагає планувати години роботи та дозвілля. На підставі річного календаря розробляють графіки на квартал та місяць.

На великих підприємствах займаються цим спеціалісти відділу кадрів, в малих покладають обов’язки з розробки на бухгалтерів, котрі на його основі нараховують заробітну плату,виплачують аванс, визначають облікову кількість днів, що має відпрацювати спеціаліст.

Основою таких графіків служить виробничий календар на рік. В ньому враховані свята – державні та релігійні. Зміни та поправки робляться згідно урядових розпоряджень. Більшість підприємств та установ складають графіки, орієнтуючись на робочий день у 8 годин, тиждень – у 5 днів.

календар 2018-1календар 2018-2

Робочі дні

По календарю видно скільки всього робочих днів у 2018 році. Їх –250. В першому кварталі – 62, а саме:

 • ​ Січень –21;
 • ​ Лютий – 20;
 • ​ Березень–21.

В третьому місяці 7 числа робочий день зменшиться на годину.

В другому кварталі має бути 59 днів:

 • ​ Квітень –20;
 • ​ Травень –19;
 • ​ Червень –20.

30 квітня, 8 травня та 27 червня працюватимуть на годину менше.

Отже в першому півріччі планується 121 робочий день, в другому менше свят, то і працюватимемо більше.

В липні –22; в серпні – 22; в вересні –20. В цілому за квартал –64.

В четвертому буде 65:

 • ​ Жовтень –22;
 • ​ Листопад –22;
 • ​ Грудень​ –​​2​1.

Виробничий календар для України на 2018 рік поки що складений приблизно. Бо існують пропозиції впорядкування днів пам’яті та державних свят.Робочі дні

Читайте також:  Навчальний календар на 2019-2020 навчальний рік

Пропозиції щодо зміні свят

Інститутом , що опікується питаннями національної пам’яті, розроблений проект, згідно котрого скасовуються одні свята та встановлюються інші. Але чи вступить він в силу, вирішуватиме громадськість шляхом обговорення.

В Європі не відпочивають по понеділкам, через те що, святкові дні співпали з вихідними. В України пропонують зробити так само, залишити перенесення тільки на Різдво та Пасху. Тоді матимемо на 2 вихідних менше і залишиться лише 9.

Якщо проект буде підтримано, то у жінок не буде улюбленого свята, а відпочиватимемо – на день народження Кобзаря, що називатиметься Шевченківським днем. Першотравневі свята повинні бути скасовані. На зміну їм прийде День сім’ї, що стане вихідним у вересні.День сім’ї

Країни Європи святкують не день Перемоги, як це було в Радянському Союзі та залишилося в Україні, а 8 травня. Вшановується примирення та пам’ять.

Не на всі державні свята надаватимуться вихідні, бо їх чимало.

Багато людей, що живуть в країні, навіть не знають про них. Але забувати про героїв Крут, про Небесну сотню, про жертви Голокосту, про Чорнобильську трагедію народ не має права. Ті, хто не хоче згадувати про минуле, напевно, не має майбутнього. Історія багато чому може навчити.

Перше і сьоме січня залишаться вихідними. Тож на улюблені Новий рік і Різдво відпочиватимемо як і раніше. Канікули в ці дні іноді досягають двох тижнів. Кожного року робляться зміни і переносяться дні. Для цього видається Постанова, що підписується президентом. Довгі вихідні з одного боку добре, але з іншого ті, хто працюють не на окладі, а на погодинній ставці, отримують набагато менше.

Вихідні і свята

Чим закінчиться обговорювання проекту невідомо. Тому планується всього вихідних днів у 2018 році – 115. В січні їх має бути 10. Хоча в цьому місяці крім Різдва, є досить велике релігійні свято Хрещення, але на нього завжди працюють. 20 числа в нас відзначається День республіки Крим, 27 згадуємо жертв Голокосту. Є інші державні свята, але вони також не є вихідними.

Читайте також:  Как купить тэн для бойлера в интернет магазине в Украине

В лютому відпочиваємо 8 днів. З 12 зустрічаємо Масляницю, а 19 розпочнеться Піст. В березні поки, що планується вихідним 8, тому і жінки , і чоловіки можуть бути спокійними. На роботу йти не потрібно, а сьомого ще й матимемо скорочений день праці на годину.

8 квітня порадує Великоднем та вихідним у понеділок 9, всього ж їх передбачається 10. В цьому місяці відзначається День довкілля, це буде 21. Тому по всіх країні проходитимуть місячники чистоти. Тож варто пам’ятати, щ одну з субот прийдеться присвятити такій справі. 30 числа працюватимемо на годину менше,бо поки, що планується 1 і 2 травня дозволити людям відпочивати, а всього таких днів планується 12.

Не працюємо 9 травня. Тепер ця дата служитиме Днем Примирення та пам’яті по загиблих у другій світовій війні, 8-го, коли відзначає Європа, робочий день скоротися на годину. 27 числа ​– Трійця. Це велике релігійне свято,тому відпочиваємо і в наступний понеділок.9 травня

В червні передбачається, що люди не працюватимуть 10 днів, один з них завдячуючи Дню конституції , що відбудеться 28 числа. В липні вихідних планується на один менше. В цьому місяці немає державних чи релігійних свят, коли не проводиться робота. Але в нього багато хто відмічає професійні:

 • ​ бухгалтери –16;
 • ​ працівники торгівлі –29;
 • ​ податківці – 2;
 • ​ металурги – 15;
 • ​ службовці Військово- морських сил – 1.

В серпні відпочиваємо 9 днів, з них 3– на День незалежності, а це, мабуть, знають всі – 24. Останні місяці року, за винятком жовтня, не подарують сюрпризами у вигляді додаткових вихідних. В вересні всього не працюватимемо 10, листопаді –8, в грудні –10. Лише в жовтні маємо свято, що відзначається тільки декілька років як державне – День захисника нашої країни, та церковне –Покрова. Не працюватимемо три дні, починаючи з 14.відривний календар

Особливості календаря

Особливості виробничого календаря полягають у тому, що він впливає на графіки роботи, що розробляються на підприємствах, на дати складання звітності. Бо термін подання Декларації з ПДВ, або єдиного внеску переноситься в січні і жовтні на 2 дні, в травні на один. Міняються граничні строки перерахування плати за землю, військового збору та податку з доходів.

У відділах кадрів вже зараз цікавляться скільки буде робочих годин у 2018 році, бо невдовзі розроблятимуть свої графіки для окремих відділів, професій і в цілому по установі чи підприємству.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.