Меню

Робочий календар на 2022 рік в Україні

Розраховуючи заробітну плату, а також ефективність роботи кожного окремого працівника на підприємстві, бухгалтери та представники відділів кадрів використовують так званий робочий календар на 2022 рік в Україні. З його допомогою можна чітко зрозуміти скільки днів українці відпочивають, а скільки часу відводять для виконання своїх посадових обов’язків.українці відпочивають

Перший квартал

Січень

Розпочинається Новий рік традиційно із святкування. 1-ше січня в 2022-му випадає на понеділок, а тому цей день буде вихідним, робота розпочнеться з вівторка — 02.01.

Вже перший тиждень січня завершиться одним із найбільших християнських свят — Різдвом Христовим. 7-ме січня відноситься і до державних свят і повинно бути вихідним, не залежно від того, на який день тижня припадає. Оскільки в 2022-му 7-ме — це неділя, то, відповідно до чинного трудового законодавства, вихідним буде найближчий робочий день, тобто 8-ме січня — понеділок.

Багатоденні вихідні протягом місяця будуть тривати:

  • з 31-го грудня 2017-го по 1-ше січня 2022-ме;
  • з 6-го по 9-ме січня.

В січні буде 4 суботи, та стільки ж неділь. Серед 31-го календарного дня, робочими будуть 21. Решта — 10 — вільні від праці.

За бажанням підприємства скороченими можуть бути: 6-те — Святий вечір, 14-те січня — Василія, 18-те — друга Свята вечеря, 19-те — Водохреща.19-те — Водохреща

Лютий

Найкоротший місяць року — лютий — між тим, стає одним із найбільш плідних для усіх українців. В цьому місяці немає офіційних свят. Так само як і у січні, в лютому буде 9 вихідних, а тому робочими залишаться 20 днів.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - russko-ukrainskiy-calendar-2022-gor.jpg

Березень

2017-й став першим за довгий період роком, в котрому вже не відзначалось 8 березня на державному рівні. Не буде окремого вихідного з цього приводу і у 2022-му році

Читайте також:  Вихідні та святкові дні у листопаді 2022 року в Україні

В березні є 31 день, а березневі робочі дні в Україні 2022 — 22. Субот буде аж 5, а неділь — 4.

Таким чином, перший квартал року вміщує у собі рівно 90 календарних днів. Для відпочинку з них відводиться 27, а от виходити на роботу українцям прийдеться протягом 63-х днів.

Другий квартал

Квітень

Найбільше в році державних свят, як дає зрозуміти графік робочого часу на 2022 рік в Україні, припадає саме на другий квартал.

На 24 ме квітня припадає в 2022-му Великдень (Пасха). Святкування цього великого православного свята визнане державою. Оскільки випадає воно на другу неділю місяця, то звільнення від робочих завдань переноситься на найближчий робочий день — понеділок 9-го квітня.

Звичайних вихідних в місяці буде 9. Відтак, на роботу із 30 днів відводиться 20. Один із них — 30 квітня (понеділок) — буде скороченим, адже випадає перед іншими святковими днями.Великдень (Пасха)

Травень

Аж 4 державних свята матимуть працевлаштовані українці в 2022-му. 1-ше та 2-ге, що традиційно звуться травневими святами, в державному календарі зазначаються, як Свято весни та праці.

9 травня — День Перемоги. З приводу святкування цього дня вже не перший рік ведуться дебати, але офіційного рішення про відміну державного святкування Дня перемоги ще не прийнято. В 2022-му 9-те випадає у середу. Скороченим на кілька годин, відтак, буде 8-ме травня.

Довготривалими будуть вихідні дні у зв’язку із християнським святом Трійці, або, як кажуть в народі, зеленими святами. З 26-го по 28-ме зможуть відпочивати усі працевлаштовані громадяни України. Субот та неділь протягом місяця буде 8. Таким чином виходить, що з 31-го календарного, робочими будуть лише 19 днів. 12 же можна буде відпочивати.

Червень

Не залишився без державних святкувань і червень. 28-ме число щороку присвячується Дню Конституції. Багатоденних святкувань не передбачається, а от субот-неділь на місяць приходиться 9. Відпочивати можна 10 діб, а працювати протягом 20-ти.

Читайте також:  Православний календар на травень 2022 року

Хоча в другому кварталі нараховано аж 91 день календаря, проте працювати можна буде лише 59 з них. Для власного розвитку та відпочинку трудоголіки матимуть 32 дні.присвячується Дню Конституції...

Третій квартал

Липень

Липень принесе радість усім тим, хто отримає заробітну плату за кількість відпрацьованих годин. Всього лише 9 вихідних, жодного державного свята та аж 22 доби для роботи — місяць обіцяє бути особливо плідним.

Серпень

Не доведеться надто багато гаяти часу і в серпні. Хоча триденний відпочинок все таки і буде. 24-те — День Незалежності — в 2022-му припадає на п’ятницю, а тому аж до понеділка можна насолоджуватись цим найбільш важливим для усієї держави святом. Ймовірно, скороченим буде четвер 23-го серпня — як переддень великого державного свтякування.

Інших вихідних буде в серпні 8 (по 4 на перший та другий вихідний). Проте й для роботи часу також залишається достатньо — 22.

Вересень

Для тих, хто не святкує День знань, вересень залишиться без святкувань. З 30 діб 10 — суботи та неділі, а 20, відповідно, можна віддати виконанню посадових обов’язків.

В третьому кварталі року загалом нараховано 92 доби в календарі. Робочі дні 2022 року в Україні в цьому періоді — 64. Для відпочинку ж залишиться ще 28.

Четвертий квартал

Жовтень

Починаючи з 2016-го року 14 жовтня вважається державним святом. Це і свято козацтва, і Покрови Богородиці, і День захисника.
Ще 4 суботи та 4 неділі зменшують тривалість місячних робочих діб до 22-х.День захисника

Листопад

Одним із найплідніших в плані роботи залишається листопад. Жодних великих православних свят, жодних офіційних державних. Для тих, хто працює за звичайним 5-денним тижневим графіком, 22 дні будуть присвячені роботі. Для тих же осіб, котрі мають шестиденний робочий тиждень на 2022 рік в Україні, для роботи буде відведено ще 4 доби більше, тобто разом 26.

Читайте також:  Фази місяця на лютий 2023 року

Грудень

Грудень — останній місць року, але не тільки завдяки цьому його так люблять українці. 19-го числа до усіх маленьких та дорослих жителів країни приходить святий Миколай, а з ним і реалізація найзаповітніших мрій. Офіційно державних свят в грудні не передбачається, разом із тим, підприємства та деякі організації, установи, на власний розсуд, можуть зробити 2 вихідних: 19-го та 31-го.

Обов’язково, відповідно до законодавства країни, повинен бути скороченим переддень Нового року, тобто 31-ше.

Загальна ж кількість робочих діб у місяці — 21 з 31-ї можливої.

Так само, як в і третьому, в четвертому кварталі повинно бути 92 календарні доби. З них відводиться 65 для виконання своїх основних завдань та 27 — для відпочинку.

Перенесення робочих

В тому випадку, коли державне святкування припадає на четвер, юристи та психологи рекомендують для зручності підрахунку та максимально якісного відпочинку працівників зробити вихідним днем і п’ятницю. Таким чином люди зможуть відпочивати протягом 4-х днів поспіль. Переносити такі “випадкові” вихідні рекомендовано на найближчі звичайні вихідні, тобто суботи та неділі.

Відповідно до українського законодавства, робити своїм працівникам вихідні дні приватним підприємствам не заборонено. Проте державні установи, комісії та організації такого права не мають. Графік робочого періоду для них встановлюються державою та затверджуються урядом. В разі форс-мажорних (тобто непередбачуваних) ситуацій керівники установ повинні писати спеціальні рапорти та доповідні, або призначити відпрацювання для своїх відділів на інший, неробочий період.Перенесення робочих

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.