Меню

Якою очікується зима 2021-2022 в Україні?

Колись давно Україна була відома лютими морозами та величезними шарами снігу, які часто описувались в художній літературі. На сьогодні в це досить складно повірити, так як протягом останніх десятиліть клімат став більш помірним, і неважко передбачити, якою очікується зима в Україні в 2021-2022 р. Звичайно, іноді бувають сильні морози, а також метрові замети, та такі зими – велика рідкість.

В Україні спостерігаються м’які зими, але часто бувають ожеледиці, хуртовини та тумани. Також характерною рисою українського клімату є коливання температур взимку: за похолоданням відразу ж може слідувати потепління з відлигами. Всього зимовий період триває близько 125 днів в північній частині країни і 70-80 днів на півдні. Найбільш холодним місяцем вважається січень, а найтеплішим – грудень. Календарна зима традиційно починається першого грудня.

Багато людей цікавляться, якою очікується зима в Україні в 2021-2022 р. Справа в тому, що дати достовірну відповідь на це питання поки що достатньо проблематично, але багато синоптиків уже роблять свої прогнози.м’які зими

Що пророкують нам синоптики?

Для початку слід зазначити, що зима 2021-2022 в Україні, насправді, мало чим буде відрізнятися від попередніх сезонів, тому не слід планувати кардинальні зміни в гардеробі. Ось, що можна очікувати від зими в наступному році:

  •  Перший сніг випаде уже в листопаді, при чому він буде часто випадати аж до Різдва Христового. Це чудова новина для дітей і дорослих, тому що тепер у них з’явиться можливість повністю насолодитися зимовими розвагами;
  • ​ Перед Водохрещем слід традиційно чекати сильних морозів, та вони не будуть продовжуватися довго;
  •  Зима буде помірною, з невеликими перепадами температур.

Та цього загального прогнозу недостатньо, щоб достовірно дізнатися, що приготувала зима. Для цього слід розібрати прогноз по зимовим місяцям: від грудня до лютого. Що пророкують нам синоптики

Грудень

Варто зазначити, що грудень – це, мабуть, єдиний місяць, що здивує в наступному зимовому сезоні. Перш за все, слід відмітити, що перший місяць зими неочікувано подарує сильні снігопади, яких українці, мабуть, не бачили уже років з п’ять. Та ця радість, скоріше всього, буде короткочасною, адже якщо раніше зими на Україні були не тільки сніжними, але ще й морозними, то тепер шари снігу швидко розтануть при плюсових температурах.

На щастя, у грудні 2019 року, напередодні Нового року, зима подарує українцям морозні дні, завдяки чому вони зможуть відчути справжній дух зими. Та і новорічні свята куди веселіше святкувати, коли за вікном сніг, а не ожеледиця.

Так як Україна одночасно охоплює декілька кліматичних зон, то і груднева температура у цих регіонах буде різною (від 5 градусів тепла до 15 градусів морозу).

Січень

У січні 2022 року будуть уже достатньо відчутні зміни температури. Знову ж таки, те, наскільки кардинальними будуть ці зміни, залежить від конкретного регіону України.

По-перше, в січні на українців, як уже було сказано вище, чекають люті морози, що можуть досягати 20 градусів. Після закінчення новорічних свят морози потроху почнуть спадати. Далі сніг почне розтавати, і почнеться достатньо неприємний період ожеледиці на дорогах. В цей період січня рекомендується запастись вологозахисним взуттям.

А от водіям доведеться частіше вмикати протитуманні фари, оскільки, крім низьких температур, перша половина січня відзначиться ще й туманною погодою. В результаті цього в повітрі буде високій рівень вологості.

Відпочив від морозів, українцям знову доведеться пережити достатньо низькі температури наприкінці місяця. Згідно з народними приказками, сильним морозам в січні передую грім з блискавками. Навряд чи хтось захоче залишати будинок та виходити на вулицю, адже там будуть чекати не тільки сильні морози, але і слизькі покриті льодом дороги, що знову замерзли після тижня потепління. На Закарпатті, де традиційно спостерігаються найхолодніші зими на території України, морози будуть досягати 25 градусів.

У цілому, можна зробити висновок, що січень прогноз погоди на зиму 2022 року у цьому місяці нічого нового не принесе, якщо порівнювати з попередніми роками.прогноз погоди на зиму

Лютий

Лютий традиційно залишається найбільш непередбачуваним місяцем зими, і на цей раз він не є виключенням. Давайте розберемося, що саме мається на увазі під «мінливістю» погоди у лютому 2022 року.

Читайте також:  Якою буде погода у жовтні 2022 року?

Перш за все, на початку лютого всіх українців очікує різкий підйом температури. Разом із снігопадами, що також прогнозують на цей же період, ситуація виглядає не самою привабливою, тому що сніг відразу ж буде розтавати. Але ожеледиці на дорогах – це не єдине, що потривожить жителів України в лютому. Синоптики також вважають, що протягом перших тижнів лютого слід остерігатись сильного північного вітру та одягатися як можна тепліше, щоб не замерзнути.

У середині лютого погода буде менш мінливою, а кількість опадів поменшає, та повітря все же буде вологим, а значить небезпечним для здоров’я. Саме період, який охоплює другу половину лютого та початок березня, вважається найбільш сприятливим для вірусних захворювань, саме тому люди лежать у ліжку з температурою саме у цю пору року. Що стосується кінця лютого, то тут зима (мабуть, на прощання) вирішить посипати землю снігом. Легенький сніжок, що буде падати на трішки замерзлу землю, буде гарним завершальним акордом.

Згідно з народними повір’ями, якщо лютий буде занадто сухий, то серпень буде спекотним.
Також вважається, що велика кількість снігу принесе дощове літо, а це значить, що можна розраховувати на хороший урожай восени.

Отже, можна зробити висновок, що новий зимовий сезон буде мало чим відрізнятися від попередніх років. Ні тобі аномального тепла, ні занадто лютих морозів. На думку дніпропетровського синоптика В. Некрасова, який усе своє життя посвятив вивченню біосфери, така стабільність напряму пов’язана з активністю Сонця. велика кількість снігу

За його словами, уже декілька років не було різких спалахів активності сонця, і ця тенденція продовжиться аж до літа 2022 року. Відповідаючи на запитання, якою буде зима 2021-2022 року в Україні, учений відмічає, що протягом всього року не буде різких перепадів температур: літо не буде занадто жарким, а зима в той же час буде м’якою. Кількість опадів також не буде перевищувати норму.

А ось прогноз Некрасова на наступні роки не є настільки позитивним. Перш за все, він вважає, що друга половина 2022 року буде початком нових катаклізмів, які нанесуть відбиток і на погоду в Україні. Власне, вчений вважає, що влітку слід чикати високих температур, а значить і поганого врожаю, саме тому він рекомендую запасатися продуктами уже зараз, адже потім буде вже пізно. Така ж тенденція буде спостерігатися і в 2021 році.

Читайте також:  Якою буде погода влітку в Україні в 2022 році?

Календар чи глобальне потепління?

Останнім часом багато світових лідерів дискутують на тему глобального потепління. Дехто вважає, що це лише вигадка, а наукові дані є недостовірними та непідтвердженими, а інші стверджують, що глобальне потепління насправді є проблемою. Якщо поцікавитись, якою буде зима 2021-2022 року в Україні, то дійсно можна побачити, що зими стали набагато теплішими. Як говорилось на початку статті, раніше Україна славилась лютими морозами. Що ж сталося? Чи дійсно це проблема глобального потепління?

Так, на думку експертів, частково глобальне потепління все же могло залишити відбиток на українському кліматі, та, враховуючи особливості кліматичних зон України, цей ефект був би не настільки значним. Насправді, є дві причини руху сезонів: сонячна активність та григоріанський календар, і ці дві причини нерозривно пов’язані одна з одною.збиральна техніка

Усі ці роки постійно відбувався ці роки постійно відбувався рух сезонів уліво та управо, що було пов’язано з активністю Сонця. Цикл цієї активності, як правило, складає 11 років. Щоб сезони знову повернулись на свої місця, необхідно, щоб пройшло 24 таких цикли. Якраз в 2014 році, за словами астрологів, сезони нарешті повернулись в необхідне положення (саме сплеск сонячної активності припадав на 2013 рік).

Однак справа в тому, що в Україні діє новий григоріанський календар («новий стиль»), і він переміщає сезони в праву сторону на 13 діб. Нагадаємо, що Новий рік за григоріанським календарем, що прийшов на зміну юліанському, українці святкують уже 99 років (він був започаткований у 1918). Це і пояснює, чому зима «відстає». В грудні занадто тепло, а в березні не дочекаєшся промінчиків сонця. Якщо враховувати, що різниця складає 13 діб, то справжня зима 2021-2022 в Україні настане тільки у середині січня.

One Response
  1. Вадим 1 января, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.